374 Dzieje grzechu

Opis_odc

Podczas imieninowego przyjęcia Ferdek upija się i obraża gości.Na skutek przejedzenia i nadużywania alkoholu dostaje zapaści. Odwiedza go ”Śmierć”, która przypomina mu wszystkie grzechy z jego przeszłości i zachęca go do zrobienia uczciwego rachunku sumienia oraz odbycia pokuty…

374

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 2.11.2011

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Krzysztof Dracz jako tow. Pietrucha i Śmierć
Juliusz Rodziewicz jako ksiądz Pączek
Paweł Domagała jako młody Ferdek
Oskar Wojciechowski jako mały Ferdek
Elżbieta Romanowska jako Luśka
Jerzy Matysiak jako Koszałkowski
Jerzy Mularczyk jako mężczyzna
Teresa Miszkowska jako wiejska baba
Elżbieta Jarosik i Elżbieta Jodłowska jako kobiety
Radosław Izdebski jako dubler Ferdka

O_odcinku

”Słaby odcinek. Niestety, znowu naszpikowany greenboksami. Fabuła taka sobie ale można było się parę razy zaśmiać. Ogólnie, ten wątek z księdzem i tym przewinieniem Ferdka z młodości był bezsensowny. Scena ze Śmiercią również nudna. Odcinek ratuje kilka w miarę śmiesznych tekstów. Plus za to, że nie było Jolaśki i nie był szczególnie wkurzający. 2/10”
~paździoch91

”Dla mnie fajny był tylko początek bo potem z tą śmiercią to już porażka albo jeszcze z Badurą nie wiem po co oni dają taką głupotę z nim. Nie lubię go, w starszych odcinkach był lepszy . Jeszcze ten ksiądz był trochę śmieszny i tyle. Dzisiaj oglądałem na Facebooku kulisy to Sobieszewska mówiła że Kiepski pokutuje bardzo fajnie i bardzo śmiesznie nie wiem gdzie ona tam widziała coś fajnego i śmiesznego no ale to tylko jej ocena . 4/10”
~Adam908

”Podobało mi się jak na początku Ferdek opierdzielał Paździocha jak za starych dobrych czasów i to właściwie tyle dobrego co mogę o tym odcinku powiedzieć. Nie wiem jak mogliście liczyć, że będą jakieś sceny ze starych odcinków. Przecież pan Yoka nie wprowadziłby do swojego wielkiego, wiekopomnego dzieła scen z tych starych “nudnych i beznadziejnych” odcinków. On wolał zrobić jakieś głupie geenboxy z niby to przeszłości Ferdka. Dracz jako śmierć zdecydowanie na minus. Nie wiem czy to miało być śmieszne, dla mnie nie było. Po drugie ja wiem, że to świetny aktor, ale żeby w jednym odcinku grał dwie role to chyba lekka przesada. W scenie z Halinką kiedy Ferdek mówił, że ma jednego dobrego przyjaciela przez chwilę łudziłem się, że może będzie to Walduś, ale niestety nie te czasy. Teraz Badura występuje zdecydowanie częściej niż Walduś. Sam Waldemar natomiast znów wepchnięty na siłę i nic wnoszący swoją postacią do odcinka.”
~Ferdas20

Teks

“Umarłeś k**wa i bez dyskusji!”
~Śmierć

“Bo tu same świnie przy tym stole siedzą!”
~Ferdek

”A umiesz ty grać na balalalalajce?”
~towarzysz Pietrucha