377 Dolczewita

Opis_odc

Pewnej nocy Waldek i Jolasia przychodzą do rodziców z prośbą o nocleg. Twierdzą, że szukają schronienia, gdyż ich mieszkanie zostało zalane. Okazuje się, że Jolasia ma plany dotyczące mieszkania Kiepskich. Ferdek, ostrzeżony przez sąsiadów, postanawia je pokrzyżować.

377

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 23.11.2011

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Anna Ilczuk jako Jolasia
Robert Rozmus jako wokalista

O_odcinku

“No cóż, nadzieje na poprawę po poprzednim odcinku okazały się płonne… Ten odcinek pod względem scenariusza nie był zły i coś by może z tego wyszło ale został spieprzony na całej linii przez: tą kretyńską piosenkę (w tym wykorzystanie jej w napisach końcowych), grę Jolaśki (znów była strasznie wkurzająca), wydzieranie mordy przez Ferdka na Waldka, kolejne filozofie… Gdyby nie to, oglądałoby się całkiem przyjemnie i zakończenie mogłoby być naprawdę w stylu starych odcinków. A wyszło to co wyszło…

Niemniej jednak, parę razy można było się zaśmiać, więc moja ocena to 3/10”
~paździoch91

“Odcinek podobał mi się, jak na Pana Yokę to nie najgorszy.

Odcinek mnie nie nudził a wręcz przeciwnie zawierał wiele śmiesznych tekstów i poukładaną w miarę fabułę. Do minusów zaliczyłbym Jolaśkę, począwszy od jej śmiechu a kończąc na jej krzykach, rozmazaniu i wk…….cym zachowaniu. Ja rozumiem odcinek może wymagał tego typu gry aktorki ale mam nadzieję że ten sezon będzie ostatni z jej udziałem. Przecież widać że ferdek jej nie lubi i wszyscy wokół mają podobne zdanie. Dziwię się że Waldek jeszcze lata za nią jak wierny piesek  . Zachowanie Waldka też momentami wkurzało i to bardzo. Na + mogę oczywiście wymienić grę paździocha, ferdka, boczka i halinki którzy trzymali klasę. Nawet Halina która ostatnio wkurzała, była spoko. Ogólnie odcinek dobrze pomyślany ale zachowanie Jolaśki mocno psuło wrażenie no i muzyka w telewizji który oczywiście znowu był na cały ekran psuł humor ale odcinek oceniam 7/10. 
~wiesław92

“Wreszcie ciekawszy odcinek, gra głównych bohaterów i scenariusz nie powalały na kolana (szkoda zwłaszcza tego drugiego, mogło coś z tego lepszego wyjść), ale wzajemne intrygi Ferdka i jego synowej podciągają ocenę na 4/10.”
~Lędzic

Teks

“Sam otruty jesteś mózgu, na umyśle.”
~Jolasia

“Pan jesteś grubas pornograficzny.”
~Ferdek

“Wygrałeś pan żelazko.”
~Paździoch