380 Glonojad

Opis_odc

Boczek oferuje Kiepskiemu glonojada. Ferdek bardzo pochłania się w opiekę nad nim. Paździoch, rozumiejąc miłość Kiepskiego do zwierzęcia, opowiada o tragicznej historii jego ukochanego żółwia Pawełka. Jednak rodzina Ferdka nie podziela jego fascynacji zwierzęciem twierdząc, że glonojad jest brzydki. Dlatego Halinka organizuje dla glonojada bardziej atrakcyjne towarzystwo.

380

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 7.03.2012

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Anna Ilczuk jako Jolasia

O_odcinku

” Odcinek na plus do momentu pojawienia się Jokaśki -/ dzieki czemu został spieprzony -/
Scena z Paździochami jedzącymi zupkę z… żółwia Pawełka zajebista.

Ferdek amatorem akwarystyki

Ogólnie na plus, szczególnie tak jak wspominałem do momentu pojawienia się Jolaśki (dobrze, że tylko na moment) odcinek przypominał mi stare dobre dzieje, czyli Ferdas, Boczek i menda Paździoch.”
~Johny Cage

” Słabo. Niby fabuła ciekawa ale wykonanie beznadziejne. Retrospekcje, filozofie i podkład muzyczny sprawiły, że zamiast komedii mieliśmy melancholię i nudę. Dobra była scena, jak Paździochowa zrobiła popielniczkę z żółwia. Scena z tym sztucznym kotem na koniec głupia. 3/10″
~paździoch91

Odcinek przeciętny. Pomysł jak zwykle był tylko wykonanie słabe. Dobre sceny: Dobre było po pierwsze jedzenie zupki żółwiowej. Paździoch, który opowiadał historię Pawełka. Świetna gra Boczka. Nieźle Ferdek, trochę się poprawiło (jest jakby mniej zdziadziały) tylko głos mu się zmienił i to strasznie. Wracając, Jolaśka to była tragedia, odrazu nota w dół za jej kolejny tragiczny występ. Nieźle Waldek, jak “cisnął” jolaśce. Słabe po za tym było debilne zachowanie Ferdka z tymi wąsami. Podsumowując: Było nieźle, widać leciutką poprawę niech idzie tak do góry pomalutku. Wkurzała muzyka, która leciała przez 7/8 odcinka, Jolaśka oczywiście, a greenbox był dobry. “Karwasz twarz”! .
5/10
~Marcelo

Teks

“Panie, oko do mnie puściło!”
~Ferdek

“Wąsiska takie jak ojciec, dlatego się tak zaprzyjaźnili.”
~Halinka

“Taki sam łysy, pomarszczony gad jak ty!”
~Helena