385 Chłopi

Opis_odc

Pewnego dnia na korytarzu Halina spotyka swojego kolegę z pracy. Okazuje się, że doktor mieszka u Paździochów. Halina podejrzewa, że za plecami Paździocha Helena nawiązała romans. Co gorsza, wokół Heleny kręcą się też inne nieznane osoby, które zamieszkują u niej.

385

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 11.04.2012

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Krzysztof Dracz jako doktor
Jerzy Mularczyk jako hydraulik
Piotr Gąsowski jako policjant
Juliusz Rodziewicz jako kucharz
Piotr Gajda jako tancerz

O_odcinku

“Całkiem niezły odcinek. Fabuła trochę niezrozumiała ale z pomysłową puentą. Było dość sporo śmiesznych tekstów i sytuacji. Śmieszne były choćby te dwuznaczności, zachowanie doktorka, scena z Edziem i sytuacja z policjantem, który również okazał się gościem Paździochów. Scena z Jolaśką i Waldkiem wciśnięta ewidentnie na siłę, chyba na zasadzie, że w każdym odcinku musi taka być, ale była nawet znośna. Niepotrzebnie też, ostatnia scena była w greenboksie przy sklepie – mogła być na korytarzu. Jak widać, da się jeszcze znaleźć ciekawy pomysł na odcinek bez dużego udziału Jolaśki (mógłby być w ogóle bez niej) i żadnych sztuczności, trzeba tylko chcieć. 5/10”
~paździoch91

” Odcinek taki sobie tak jak już było pisane ja też napisze że ten tancerz był bardzo denerwujący z tym swoim tańcem  .Jestem zadowolony z tego że wystąpił Edzio choć na chwile ale to zawsze coś.W tym odcinku Joaśka tak nie wkurzała mnie bardzo jak wcześniej choć trochę jeszcze mnie wkurza ale nie tak bardzo jak kiedyś(chyba się przyzwyczaiłem -D ).Ogólnie odcinek bardzo fajny czasami wiało nudą choć był o wiele lepszy od poprzedniego 7/10. ”
~polska244

“Według mnie, to najlepszy odcinek sezonu. Żadna scena nie była bez śmiesznego momentu, mało bohaterów typu malinowska też bardzo korzystnie wpłynęła na jakość tego odcinka. Najlepsza była scena z Edziem, normalnie rozwaliło mnie to -) , fajnie powiedział mężczyzny. Jedynie scena z obiadem była dla mnie taka sobie, przez jolaśke, ale za to Walduś przeciwstawił się jej. Oceniam ogólnie na 7/10″
~ruter

Teks

“Polska służba zdrowia… nierządem stoi.”
~Ferdek

“Fenikalia.”
~Boczek

“Rura w kiblu pękła i gównem czuć.”
~Tadzik