388 Krzyżacy

Opis_odc

Ferdynand Kiepski jest zaniepokojony, ponieważ od trzech nocy śnią mu się Krzyżacy. Okazuje się, że pojawiają się we śnie również innym mieszkańcom osiedla. Prezes Kozłowski twierdzi, że to ostrzeżenie dla narodu polskiego.

388

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 2.05.2012

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Beata Rakowska jako redaktorka
Jan Jankowski jako Andreas
Sebastian Stankiewicz jako Wilhelm
Jerzy Mularczyk jako rycerz
Michał Grudziński jako król Polski
Zdzisław Wardejn jako mistrz krzyżacki
Piotr Pręgowski jako błazen
Sławomir Zapała jako Udo
i inni

O_odcinku

“Tragedia. Bezsensowne greenboksy, debilna muzyka i pieprzenie o niczym by dojść na końcu do puenty, że… choć nie chcemy, to musimy współpracować z Niemcami. Ludzie, co to miało być…? Śmiesznych tekstów w zasadzie brak. 1/10″ ~pażdzioch91

“Odcinek bardzo słaby. Jedyny plus tego to mało scen z Jolaśką. Poza tym nic ciekawego i śmiesznego się nie wydarzyło. Jeszcze te greenboxy, oraz nudna muzyka. Dajcie spokój!  1/10”
~karolik1998

“Odcinek średni. Na plus na pewno scena, gdy Ferdek wyprowadzał pijanego Paździocha, scena ze snem Waldka. Podobała mi się też scena przy sklepie, zwłaszcza opowieści Boczka, jak mu wyżerali z lodówki. Do plusów mogę też zaliczyć scenę, ze snem Jolaśki (Nie była aż tak wkurzająca jak w poprzednich odcinkach, zagrała dosyć przyzwoicie). Niezły był też sen Ferdka, ale tylko dlatego, że był krótki. Na minus, w cholerę greenbooksa (ale to można się już przyzwyczaić), sen Kozłowskiego (nie rozumiem, co to miało być), kolejne pieprzenie Paździocha o niczym w kuchni i temat przewodni. Nie wierzę, by twórców stać było tylko na parę snów o krzyżakach. Zakończenie z tą sceną w telewizji włącznie też słabiutkie (spodobało mi się tylko nazwisko redaktorki) 4/10”
~MarcinKiepski

Teks

“Za mało pracy, za dużo telewizji.”
~Halina

“Miał być zakaz przeklinania.”
~Marian

“Sprzedawczyku spod znaku Targowicy.”
~Ferdek