392 Psychuszkin

Opis_odc

Ferdek znajduje w toalecie książkę pozostawioną przez Boczka w charakterze papieru toaletowego. Z nudów zaczyna ją czytać. Zupełnie nieoczekiwanie wciągają go losy bohaterów XIX-wiecznej rosyjskiej prowincji. Rodzina i sąsiedzi są zaniepokojeni jego dziwnym zachowaniem. Zwłaszcza, że zbliża się inauguracja mistrzostw Europy Euro 2012 w piłce nożnej.

392

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 30.05.2012

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura

O_odcinku

“Dziwne te zakończenie sezonu. Miałem wrażenie, że w tym odcinku nie było konkretnego celu. Ferdek się zaczytał (kolejny dowód, że stary Ferdas już nie powróci), a tych imaginacji jego nie skomentuje. Potem zaczeło się EURO, i się skończyło. Wogóle dziwnie się ten odcinek skończył. Tak jakby ucieli odcinek, albo mieli zamiar kontynuować wątek w następnym sezonie. O, i muzyka była tragiczna. Tylko dwie rzeczy mi się podobały, jak Paździoch wyganiał Ferdka z kibla, i reacja Ferdka na wyrwane strony (poza rzucaniem się na Boczka, który z resztą znowu Kuźwował). Sezon jak był słaby, to się słabo zakończył. 2/10 ”
~DakuJin

“Pomysł na odcinek słaby, raczej w stylu “Gigant poleca”, ale te scenki z XX wieku (a nie XIX, skoro mowa o rewolucji) oglądałem z zainteresowaniem, choć co oczywiste w obecnych “Kiepskich” bez cienia uśmiechu. Na plus też przyjemna muzyka. Ciekawe co w ostatniej scenie robił Marian w dresie w barwach niemieckich… ;-) 4/10. ”
~Lędzic

“Ale chała, ogladając te retrospekcje to serio sie zastanawiałem czy autorzy zapomnieli że krecą serial komediowy a nie jakiś historyczny?  Przecież oni tam nawet nie spróbowali wstawić żadnego śmiesznego tekstu,nawet wymuszonego, tylko zrobili sb ekranizację tej powieści z odcinka. Rozśmieszył mnie tekst o skarpetach i scena pod kiblem z podartą książką, za to 2/10″
~sobol

Teks

“A ja osobiście muszę się udać do kuchni, aby obrać kartofle. Bo żaden Psychuszkin ani Pierduszkin tego za mnie zrobi. A tym bardziej nie zarobi.”
~Halina

“Ja żem się tak przygotował, że z domu nie muszę wyjść.”
~Ferdek

“Zdejmę, zdejmę, noga mnie trochę odpocznie, skarpeta podeschnie.”
~Kozłowski