394 Erotikon

Opis_odc

Ferdek otrzymuje w prezencie od Badury radyjko tranzystorowe. Jednak nie jest ono zwykłe – ma kształt kobiecych piersi. Kiepski staje się gorliwym słuchaczem – zabiera radio wszędzie, nawet do sklepu monopolowego. Halina bardzo martwi się ową sytuacją i w trosce o dobro męża wybiera się z nim do seksuologa.

394

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 12.09.2012

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Krzysztof Dracz jako doktor
Aleksandra Byra jako dziewczyna

O_odcinku

“Świetny odcinek, dobry pomysł z radyjkiem, śmieszne wprowadzenie z rozluzowanym Badurą. Trochę typowa zapchajdziura w scenie w kuchni, ale fajna. Scena na korytarzu z Boczkiem chyba jedna z najlepszych 😀 Greenbox ”U Stasia” unowocześniony, lepszy nawet, realistyczniejszy. Obiadek słaby – odejmuję 0,5 pkt. Jolaśka – rola główna znowu, no ale cóż. Walduś chciał mieć żonę to ma, i już mnie ta pani w tym momencie nie obchodzi, niech gra sobie w cholerę! Ja jej unikam i jej nie liczę. Fajnie, że wprowadzili meczyk i cieszącego się Waldusia z gola (niestety spalonego 😛 ). Potem scena łóżkowa niezła, fajną Ferdek miał minę, Marianek i Helenka rządzi! Tak go zripostowała 😆 Potem, piwnica, kuchnia Kiepskich i podwórko super, Paździoch jak świrował przy lampie 😛 A Ferdkowi sie nie udało – rozbrajająca scena :mrgreen: wizyta u seksuologa świetna, Dracz wymiata, i to jego pióro :mrgreen: Końcówka trochę przesadzona, ale się uśmiałem :-> Daję solidne 9,5/10 ;-)”
~Ferdek K

“Średni odcinek, momentami nieco przynudzali, ale dało się oglądać bez żenady, co przy obecnej formule serialu jest dużym postępem.
Na plus:
mało muzyki, nie denerwowała w każdym razie,
Jolaśka tylko w jednej scenie,
Walduś w jakimś stopniu przypominający dawnego siebie
mało Malinowskiej
kilka starych tekstów: “Nie dam bo nie mam…”, “jutro dzwonię do adwokata”,”Ja wychodzę i nie wiem kiedy wrócę, a jak wrócę, to napewno nie trzeźwy”, “mogę słuchać, ale nie na trzeźwo i nie na sucho”
więcej Paździocha i Boczka (ten drugi przypominał dawnego siebie – czyżby jednak jakimś cudem przeczytali petycję? 😯 )
występ Heleny
na minus:
dużo greenboxów (chyba już nigdy się do nich nie przywyczaję w takiej postaci w jakiej są)
rymy Jolaśki i Marioli (na rymowanki to monopol ma pan Edzio listonosz i tak powinno pozostać 😛 )
Neutralnie: Dracz jako seksuolog i zakończenie (widać, że mieli koncepcję, ale nie do końca wykorzystaną)
Ogólna ocena: 6/10″
~allshadesofblue

“Przeciętny odcinek.Rozmowa z Badurą w miarę śmieszna, rozmowa Ferdka z Boczkiem też, u Stasia nudy, kolejny raz filozofia Kozłowskiego, scena obiadowa, kolejne nudy, jedynie Jolaśka z tym dzwonkiem niezła, scena łóżkowa neutralna, scena wieczorowa pod kiblem, sama filozofia, jedynie Helena dobra, w piwnicy też nuda, tak samo w kuchni, greenbox na ulicy fatalny, Ferdek naśladujący Paździocha niezły, seksuolog też dobry ale greenbox w za jasnych barwach, końcówka to taka zapchajdziura tylko po to by się zmieścic w tych 22 minutach. Moja ocena 4,5/10.”
~mocny full 22

Teks

“Ugotuję panu jaja.”
~Paździoch

“Jest jedna rzecz, która mi się na pewno z seksem nie kojarzy – ty.”
~Halina do Ferdka

“Widziałam dzwonka w kształcie męskiego członka.”
~Jolasia