397 EuroKoko

Opis_odc

Sklep ”U Stasia” splajtuje. Ferdek za namową właściciela sklepu postanawia założyć własny w kamienicy. Do interesu dochodzi Paździoch ze swoimi gaciami oraz Boczek, który robi przy grillu. Ferdek, nie zważając na różne przeszkody, urządza dużą imprezę z funduszy na sklep. Wkrótce przychodzi komornik…

397

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 3.10.2012

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Krzysztof Dracz jako Stasio
Jerzy Cnota jako emeryt
Elżbieta Jodłowska jako Kwiatkowska
Jerzy Mularczyk jako komornik
Andrzej Wieczorek i Mirosław Skibiński jako klienci
Monika Mazur i Alicja Sękowska jako dziewczyny
Edwin Bażański jako dubler Ferdka
Bogusław Gajda jako dubler Waldka
i inni

O_odcinku

“Odcinak na mega plus jeśli chodzi o twórczość Yoki po tym co nam ostatnimi czasy pokazał Pierwsza scena jak za dawnych lat to raz. Dwa, rozmowa Ferdka vs. Boczek “jak upadek, przecież ja tam zeszyta miałem otwartego normalnie”
Dawny, IDENTYCZNY Stasio (nie pamiętam odcinka, w którym boczek prowadził go do Ferdka). Tłumaczenie Ferdka, że nie o dług w zeszycie się rozchodzi w rozmowie z Halinką. Sam protest – poezja Wspomnienia Ferdka z dawnych lat o handlowaniu: watą cukrową, oranżadą. Brawo za nie pomylenie faktów i nawiązanie do dawnych odcinków Kolejny tekscik na plus, to sowa Ferdka do Cyca: “…ale Walduś jak coś powiesz, to klękajcie narody”. Tego powiedzonka mi bardzo brakowało w serialu od dawien dawna Kolejny plus: otwieranie flaszki przez Ferdka, jak w dawnych odcinkach: trzymanie nakrętki i kręcenie butelką Pomaganie frontem do klienta i Badura po wino na plus Waldka fasolka po bretońszczańsku Kolejny plus, to kielonek Ferdka i jak w starych odcinkach druga ręka pod brodę Na minus pojawienie się Yokaśki, choć szybko stłumione piosenką “Nic się nie stało…”

9/10 jak dla twórczości Yoki mogę dać, a może nawet i 10, choć do ogólnej oceny przejdę po zakończeniu sezonu.”
~Johnny Cage

“Wczoraj nie miałem zbytnio czasu więc oceniam teraz. Mam bardzo mieszane uczucia po oglądnięciu tego odcinka, a oglądałem go dwa razy. Odcinek na pewno chce nam coś przekazać abyśmy wiedzieli co się dzieje na świecie. Ale pomijając to, że odcinek miał w sobie dużo faktów z życia wziętych to podobał mi się w swojej prostocie i oryginalności.
Bardzo dobrze, że pojawił się Boczek, ale było go po prostu za mało, już Badura i Staś mieli więcej do powiedzenia Cała ta impreza wraz z sceną w przymierzalni była świetna, podobał mi się ten zespół co grał tam. Halina wraz z Mariolą nie przeszkadzały i zagrali tak sobie. Jolasia wystąpiła na moment z czego się bardzo cieszę. Muzyka wraz z Greenboksami nie przeszkadzały

Plusy odcinka
-Prostota i oryginalnośc odcinka
-Współpraca Ferdka z Waldkiem
– Scena w przymierzalni jak i na korytarzu
– Muzyka i Greenbosky, które nie wnerwiały
-Dobry występ Marioli i Halini
– Mało Jolaski

Minusy odcinka
-Mało Boczka
– Za dużo Stasia, Malinowskiej i Badury
-Mało Paździocha

Ogólnie rzecz ujmując odcinek wypadł dobrze. 7/10”
~Adam908

“Niezły odcinek, najlepsze fragmenty to protest Badury i Ferdka, i Walduś pomagający dziewczynom w dobieraniu biustonoszów. Przypominał odcinki z 1 sezonu, czyli sztama Waldusia i Ferdka, Ferdek robiący biznes (oczywiście nieudany). Ale Jolaśka była tylko przez 15 sek. i mnie nieźle wkurzyła, zepsuła mi humor, na minus także mało Boczka i Paździocha. 7/10”
~mocny full 22

Teks

”Podskoczyła, zaśmiała się, chciała pierdnąć, zesrała się!”
~Ferdek

“Fasolka po bretońszczańsku.”
~Waldek

”Panie, afera jest! […] Upadek masy upadłościowej!”
~Boczek