403 Ten teges

Opis_odc

Kiepscy chcą, aby Jolasia i Waldek zrobili im wnuka. Badura przynosi Halince w prezencie wózek i lalkę. W końcu postanawiają zaprosić dzieci. Próba nie była udana, więc zaproszono ich do programu TV. Kiepscy szykują nastrojowo sypialnię.

403

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 14.11.2012

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Beata Rakowska jako redaktorka
Jerzy Cnota jako emeryt
Marek Pyś jako chłop
Michał Grudziński jako biskup
Miłogost Reczek jako doktor
Stanisław Jaskułka jako górnik
Tomasz Jedz jako śpiewak
Magdalena Ojak jako dublerka Marioli

O_odcinku

“Jak widać ŚWK nigdy nie powróci do dawnej humorystycznej konwencji bo jak na razie od 13 sezonu to zwykłą erotomania. Rozumiem jakieś podteksty jak za dawnych odcinków z Boryskiem typu “Kocham swojego ptaszka”, no ale to przekracza wszelakie normy.
Po co niepotrzebne scena w TV? Te sześć minut można byłoby poświęcić na rozmowę Ferdka, Paździocha i Boczka w piwnicy na temat małych dzieci (Boczek by coś fajnego palnął, Marian też, a tak nic…).
Kiedyś czwórką głównych bohaterów byli Ferdek, Marian, Arnold i Waldek. Dziś niestety z tej czwórki zostali Ferdek, który nawet trzyma jeszcze poziom i Waldek, który stał się za przeproszeniem pedałem, bo Paździocha i Boczka jest coraz mniej…
Czy nie można byłoby wyemitować odcinka o długości 17 minut (o takiej długości jak słynna “Szkołą życia”), tylko zapychać go greenscreenowymi scenami i głupimi tekstami?
To już w tej “Pierwszej Miłości” lepiej pokazali brak wnuków (chodzi mi o sytuację u Śmiałków) niż w ŚWK.
Założę się że za Okila odcinek ten miałby ocenę 7, 8 czy nawet 9/10.
A u Yoki z sentymentu dałem 3/10″
~KanaliaTheBest

“Raczej słaby odcinek, choć miał pojedyncze śmieszne teksty. Jedna zabawna sytuacja to ta, jak Ferdek bierze lalkę i zaczyna się zastanawiać, jak to jest, że z takiego dziecka wyrasta Paździoch albo Boczek. Druga to dwuznaczna rozmowa telefoniczna Marioli. Trzecia to Badura polecający się jako mąż dla Mariolki.
Poza tym, taka sobie fabuła i zupełnie beznadziejne i niezrozumiałe zakończenie. Temat ciekawy, ale można było go podejść inaczej. Program telewizyjny słaby (na dodatek znów wpierdzielili tego dziadka, który występuje teraz chyba w każdym odcinku). Fajnie, że księdza zagrał Michał Grudziński, szkoda, że miał słabe teksty (cytat z “Zemsty” plus znane już “Alleluja i do przodu”).
Już totalnym bezsensem było ograniczenie występu Paździochów i Boczka do jednej sceny i to takiej, w której moim zdaniem w ogóle nie powinni wystąpić. Nie powinno tam być też Kozłowskiego ani Edzia. Z całym szacunkiem do Pana Smolenia, ale wygląda już bardzo marnie a mówi kompletnie niewyraźnie. Może więc warto odpuścić mu te występy na siłę?
Aha, i znów gadanina o religii. Nudne to już…
4/10″
~paździoch91

“To zdecydowanie najgorszy odcinek tego sezonu! Nie wiem, jak tym cymbałom (SYS) do ich maciupkich móżdżków mógł wpaść pomysł na nakręcenie tego… czegoś. Nie wiem, ale panu Okiłowi nawet podczas chlania by taki pomysł nie wpadł do głowy.[…]
Nie wiem, jakim cudem udało mi się to obejrzeć w całości. Darcie ryjów, mnóstwo rymów, Jolaśki, Waldka nie przyczynia się do pozytywnej oceny odcinka. Do tego dochodzą – Mariolka feministka, greenboxy, muzyka, mało Boczka i Paździochów oraz schorowany pan Edzio (tak, on jest na minus, nie pomyliliście się ). Na plus daję jedynie parę śmiesznych tekstów.

Odcinek 403 ”Ten teges” oceniam na 2/10!”
~Pollen99Max

Teks

”Popatrz jakie to milutkie, słodziutkie.. A potem z ni tego ni z owego wyrasta taki Paździoch albo Boczek.”
~Ferdek

”Waldek, zjedz se dwa jajka, to zadymi ci fajka!”
~Edzio

”Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba. Alleluja i do przodu!”
~Biskup w TV