407 Samotność w sieci

Opis_odc

Halinka kupuje w promocji za złotówkę laptopa. Mariola uczy ją posługiwania się internetem. Początkowo Ferdek nie jest zadowolony kupnem, ale z czasem zaczyna obrażać Paździocha na blogach i forach. Boczek na bieżąco pokazuje ze swojego tableta sąsiadom obrazki, na których Marian z Ferdkiem są przerabiani komputerowo. Gdy Kiepskim zaczyna brakować wyzwisk, z pomocą przychodzi Jolaśka.

407

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 13.03.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia

O_odcinku

”Kolejny dobry odcinek 17 serii. Plusami przede wszystkim to, że w odcinku nie było aktorów gościnnych i pojawił się jeden mało przeszkadzający greenbox. Dowodzi to tylko, że bez niepotrzebnych postaci i sztucznego tła można stworzyć dobry epizod. Kolejnymi plusami były sceny pod kiblem, wyzwiska skierowane w stronę Paździocha i przerabiane twarze bohaterów oraz wyśmiewający wszystkich Boczek . Scena w salonie z Jolaśką wyłudzającą żelazko i jej pomysł na wywołanie burzy w internecie niezły. Do minusów zaliczam przede wszystkim obiadek, scenę w której Mariola uczyła Halinę obsługi komputera oraz pierwszą scenę. Mimo to, wystawiam temu odcinkowi ocenę 7/10, gdyż w pełni na to zasłużył.”
~Brady

”Mimo, że odcinek po opisie zapowiadał się źle, to wyszło całkiem dobrze.

Na plus dużo Boczka, zdjęcia Paździocha i Ferdka, wyzwiska na Ferdka, Grażynę, Halinę, Paździocha (tego mi brakuje w najnowszych odcinkach) itd. i brak postaci epizodycznych. Na minus laptop u Kiepskich, tablet u Boczka oraz obiadek. Jolantę oceniam neutralnie.

7/10, oby tak dalej!”
~-Ferdas-

”Średni odcinek, nie był zły jednak trochę gorszy od poprzedniego. Początek trochę nudny ze sceną w sypialni. Później już było lepiej, wyzywanie Boczka i morda Paździocha na tablecie. Fajne było przeglądanie mapy przez internet, i szukanie Paździocha w internecie i jak Ferdek zobaczył te wyzwiska na swój temat i poszedł mendzie kopa zasadzić, a później przeniesienie wojny na grunt internetowy. Wszystko generalnie było fajnie do momentu pojawienia się Jolanci i Waldka. Oczywiście nie mogło się obyć bez obiadku i jeszcze to wyłudzanie żelazka. Ogólnie 6/10.”
~Ferdas20

Teks

”Z tableta połączenie do interneta!”
~Boczek

”Twoje gacie zapierdziane wiszą na balkonie! Idę je zdjąć, bo wstyd jest w całym internecie!”
~Halina

”Helena! Nie zawracaj mi dupy! Hulam w internecie!”
~Paździoch