408 Kanalia

Opis_odc

U Paździochów ma gościć święty obraz wędrujący. Okazuje się, że niezwykła uroczystość jest tylko pretekstem do zarobienia pieniędzy. Tymczasem Ferdek zaczyna wspominać śp. babcię Rozalię, co nie podoba się Halinie.

408

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 20.03.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Jerzy Cnota jako emeryt
Elżbieta Jodłowska jako emerytka
Juliusz Rodziewicz jako mężczyzna

O_odcinku

“Marny odcinek. Na plus scena z Boczkiem w kuchni, zajęcie kolejki przez Boczka, Paździochowie zbierający pieniądze do skarbony, zawał Paździocha, scena z Paździochami w przedpokoju i zakończenie. Na minus duża ilość postaci epizodycznych, nudna scena w sklepie, obiadek, Jolaśka ciekawa historii babki, Ferdek mówiący językiem Jolaśki (bynajmniej raczej nie inaczej ). Odcinek nie rozbawił mnie zbytnio. Kilka śmiesznych sytuacji i tekstów, według mnie najlepsza była końcowa kwestia babki – Kanalia! W tej sytuacji odcinek Lista Mariana traci miano ostatniego odcinka z udziałem babki. Występ Edzia neutralny. Powiedział tylko jedno zdanie, ale widać, że Pan Smoleń jest w lepszej kondycji w porównaniu z poprzednim sezonem.

Więcej jak 4/10 nie dam.″
~Lonzio

“Odcinek jak na razie najlepszy jak do tej pory i w pewnych momentach się wzruszyłem. Odcinek przypominał mi dawne lata świetności serialu min dużo Boczka i Paździoch menda, który chodził cały czas ze skarboną. Ferdek wraz z Haliną jak i aktorzy drugoplanowi trzymali poziom, chodzi mi tutaj o Kozłowskiego, Badurę, Malinowską i tego gościa co siedział cały czas przy Paździochach. Jeżeli chodzi o Waldka, Mariolę i Jolasię jestem również z nich zadowolony, a najlepsze były oczywiście ich wspomnienia przy stole o śp Babce, a potem Ferdek, który opowiadał to Jolasi i Waldek, który znów zaczął wspominać. Motyw odcinka fajny i fajny odcinek z tego wyszedł nawet Greenboksy nie wnerwiały tak samo jak i Muzyka.

Podsumowanie
Tak jak napisałem wcześniej, odcinek bardzo fajny z dobrą fabułą i dużo bardzo śmiesznych rzeczy jak i ze strony Boczka, Paździochów czy Kiepskich bądź aktorów pobocznych. Koniec odcinka najlepszy i słowa Babki “Kanalia” aż łza się w oku kręci i nawet była ona w napisach końcowych

Ocena
Ocena będzie w pełni zasłużona, a to ze względu na babkę i wspomnienia o niej jak i motyw odcinka, który był bardzo dobry. 9/10″
~Adam908

“Fajny pomysł i wiele ciekawych ujęć, oczywiście ostatnia scena najlepsza. Waldek i Jolasia nawet dobrze zagrali.
Niestety pewnie ze względu na muzykę odcinek wydał mi się jakiś strasznie powolny i bez ładu i składu.

Moja ocena: 7/10″
~JJ88

Teks

“Kanalia!″
~Babka

“O, kapuśniak czuć u pani, pani Halineczko.″
~Boczek

“Jak w półdupsku, jak jest w Słupsku?″
~Edzio