409 Gorzelak Kobielak i majster Kurdzielak

Opis_odc

Kamienica przy ulicy Ćwiartki przechodzi remont. Budowlańcy, którzy pracują na rusztowaniach są wyjątkowo wścibscy i ingerują w życie mieszkańców, którzy nie są zadowoleni z sytuacji, w której się znaleźli.

409

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 27.03.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Anna Ilczuk jako Jolasia
Krzysztof Dracz jako Kurdzielak
Jerzy Mularczyk jako Kobielak
Marek Pyś jako Gorzelak

O_odcinku

“Bardzo dobry odcinek, kolejny w tej serii! Na minus od razu mówię – scena z Jolaśką, tylko po to, żeby wystąpiła. Scena z nią nic nie wnosiła do odcinka, a jedynie zaniżyła poziom. Na plus już sam początek z przebierającą się Halinką i Ferdkiem w łóżku. Scena na korytarzu świetna, ale gdy wszedł Boczek jeszcze lepsza! Kolejna też mega-zabawna przez opowieść Arnolda. Ferdek skradający się po piwo – te sceny przypominają dawnych Kiepskich Paździoch odliczający czas Ferdkowi w kiblu, objadanie Boczka – super Końcówka w sypialni trochę nudna, dopóki gdy Ferdek nie poszedł się napić. 9/10 ″
~Ferdek K

“Dobry odcinek. Podobały mi się postacie budowlańców a zwłaszcza Kurdzielak, ich śpiewy, podglądanie mieszkańców kamienicy. Zabawne było nadawanie na Paździochową, że ma sztuczną szczękę i że się codziennie goli Inne plusy: Ferdek skradający się po piwo, Boczek opowiadający o mściwych budowlańcach, objadanie się na korytarzu. Na minus scena z Jolaśką i Waldkiem. W ogóle nie byli potrzebni w tym odcinku, ale i tak wcisnęli ich na siłę. Wystąpili tylko w jednej scenie, która była moim zdaniem żałosna.

Podsumowując: Odcinek dobry, nie było sceny obiadkowej ani Mariolki co ostatnio rzadko się zdarza, greenboxy były tylko ,,zaokienne,, zrobione zresztą bardzo dobrze.

7/10″
~Lonzio

“Nie chce się wierzyć ale… to kolejna “perełka” sezonu!
To był świetny odcinek. Jak tak porównuję obecną serię z poprzednimi to jest kolosalna różnica! Odcinek obejrzałem z przyjemnością, w ogóle pierwsze minuty przypominały trochę dawny klimat serialu, szczególnie jak cała trójka (Paździoch, Boczek i Ferdek) stali przy zasłoniętym oknie. Fabuła świetna, teksty świetne. Super tła podłożone do okien, wszystko wyglądało ładnie i super się prezentowało. W ogóle sama przyjemność. Niestety musieli wepchać Jolaśkę i Waldka, to naprawdę zepsuło całe wrażenie. Są strasznie zbędni w serialu, z resztą jak cała reszta epizodycznych postaci. Jak widać, po raz kolejny – pomimo aż 409 odcinków, bez większych greenoksów, nowych postaci można stworzyć świetne epizody. Jestem w dużym szoku. 9/10. Byłaby dycha, gdyby nie Waldek i Jolaśka. Brawo! ″
~Ferdziul

Teks

“Halinka, komu by się chciało na drugie piętro wychodzić żeby ciebie podglądać?″
~Ferdek

“A słyszała pani o jajach majstra?″
~Boczek

“Raz dwa dni się nie goliła, to jej takie kłaki wyrośli, że kinola nie było widać!″
~Kurdzielak