412 Badurka

Opis_odc

Rodzina Kiepskich obdarowuje Badurę rozmaitymi podarkami. Paździochowie nie chcą być gorsi i włączają się w inicjatywę pomocy ubogiemu. Rozpoczyna się rywalizacja pomiędzy dwoma rodzinami.

412

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 17.04.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Jerzy Mularczyk jako Makówka off

O_odcinku

“Jak na razie najgorszy odcinek jak do tej pory, fabuła fajna, ale było bardzo mało śmiesznych scen i tekstów i wszystko było na sztywno. Mało Boczka, wepchnięty na siłę, ale jak na razie on był najlepszy. Badury nie trawię, ale jakoś to wytrzymałem. Jolasia wraz z Waldkiem mogą byc. Na sam plus greenboksy, które zostały świetnie wykonane i powrócił stary sklep u Stasia. Nawet ukazało się okno Paździocha. W tym odcinku było strasznie nowych rzeczy, których wcześniej nie było. Przesłanie odcinka i końcówka mogą być. Muzyka strasznie wnerwiała i była smutna i monotonna, spodziewałem się czegoś lepszego. Daję 4/10, ale strasznie naciągane”
~Adam908

“Właśnie obejrzałem ten twór Odcinek bardzo słaby, przypominał obyczajówkę. Muzyka oczywiście nie pasowala – norma. Pojawiło się mnóstwo greenboksów – norma (chociaż trzeba przyznać że lepszej jakości), pojawiło się wiele podanych na beszczelnego zboczonych tekstów (Jedyny śmieszny z tego tekst: Badura mnie trzepał, bo żem go wynajął), mało śmiesznych tekstów, zapchajdziury typu obiadki, Waldek pantofel, sceny łóżkowe. Jednym słowem SŁABIZNA! Na plus jedynie scena pod kiblem z Boczkiem (najlepsza w całym odcinku), rywalizacja Paździochów i Kiepskich (miał to być główny temat odcinka, a nie jakieś jego tło ) i zakończenie. 2/10 to najwięcej co mogę dać i to tylko dlatego że odcinek miał mądre przesłanie i było kilka (naprawdę niewiele) momentów do drobnego uśmiechu.”
~Brady

“Odcinek żenujący. Już od początku denerwowała, denna i niepasująca zupełnie muzyka, tak jakby wciśnięta na siłę. Teksty były strasznie denerwujące, mnóstwo powtórek, w ogóle ten odcinek kojarzył się bardziej świątecznie przez ten śnieg i muzykę. Trochę mi się skojarzył z epizodem “Lolek”. Jedynie dość fajnie wyszło zakończenie, reszta to dno i wodorosty. 1/10.”
~Ferdziul

Teks

“Badura mi trzepał.”
~Ferdek

“Chamstwo w państwie!”
~Halina

“Całą noc menele mordę darły pod oknem!”
~Ferdek