414 Dymy na wodzie

Opis_odc

Do Ferdka dzwoni miłość z dawnych lat. Kiepski postanawia się z nią spotkać. Wcześniej jednak zmienia sposób ubioru, zaczyna grać na gitarze oraz kupuje motocykl. Wszystko po to, by zatuszować znaki czasu.

414

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 1.05.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Krystyna Tkacz jako Dzidka
Bożena Bukowska jako dziewczyna
Adrian Kąca jako chłopak

O_odcinku

“Bardzo średni odcinek, aczkolwiek na pewno lepszy od poprzedniego. Początek nawet niezły, nie było aż tak żenująco jak w ostatnich kilku odcinkach. Jednak potem oczywiście tradycyjnie zaczęło się psuć. Muzyka beznadziejna, do tego zapchajdziury greenboksowe. Jedynie rozbawił mnie moment kiedy Halina udawała Ferdka grającego na gitarze “ufa… ufa, ufa, ufa”, haha! To było śmieszne, dawno mnie tak nie rozbawił żaden tekst. Jednak generalnie słabo. 4/10.”
~Ferdziul

“Odcinek średni, mógłby być lepszy. Na plus mała ilość Jolasi i Waldka, którzy w tym odcinku wyjątkowo nie denerwowali (Walduś nie miał ataku szału, a Jolasia nie śmiała się głupkowato), akcja skupiona pomiędzy głównym trio (Boczek wymiatał, a jego śmiech rozpier… rozwalił system Paździoch jak zwykle świetnie, a Ferdkowi wrócił wigor) a także śmieszne dialogi. Na minus cała ta Dzidka (a te jej proszę ja Ciebie – zupełnie jak moja pani od matematyki ), aż 5 greenboksów, żenująca scena ze śpiewaniem przez młodzieńców. Ogółem 6/10”
~KanaliaTheBest

“Odcinek mocno przeciętny, nie było jakoś szczególnie śmiesznych scen. Przezwisko Ferdka jakoś nie bardzo mi się podobało. Ogólnie trochę wiało nudą przez cały odcinek. Dużo greenboxów, a zdecydowanie najgorszy to ten ze wspomnieniami Ferdka. Na plus sceny z Boczkiem i trochę z Paździochową. 4/10”
~Ferdas20

Teks

“Rym cym cym, z dupy dym!”
~Boczek

“Po cebuli to się kuli.”
~Ferdek

“Dzidka, a dymy… a ch**!”
~Ferdek