416 Krótki film o męskości

Opis_odc

Walduś obchodzi trzydzieste trzecie urodziny. Z tej okazji Halina kupuje mu majtki w rozmiarze XXL, które okazują się na niego za duże. Załamany zachowaniem swojej żony Waldemar postanawia uciec z domu. Rodzina zaczyna poszukiwania.

416

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 15.05.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Krzysztof Dracz jako ksiądz

O_odcinku

“Bardzo słaby odcinek, na plus jedynie początkowa scena – rozmowa między Paździochem a Haliną , kłótnia między Ferdkiem a Haliną w kuchni i sztama między Ferdkiem a Waldkiem. Na minus sporo nudów, sporo Jolaśki (która w niektórych momentach mnie denerwowała swoim krzykiem), bardzo nudna scena z księdzem w pociągu (typowa zapchajdziura), zakończenie i podobieństwo w niektórych momentach do odc. ”Marsz”. 2/10”
~mocny full 22

“Dziwny odcinek, bardzo dziwny. Napchane tego wszystkiego, niby aż tak nie irytował, ale cudo to nie było. Początek niezły, potem się zaczęło psuć. Jakiś taki dziwny twór to jest. Końcówka beznadziejna, tylko za początek: 2/10. Tak szczerze mówiąc, to ten twór w ogóle nie przypominał “Kiepskich”.”
~Ferdziul

“Marny odcinek. Zaczęło się całkiem nieźle. Wizyta Paździocha dosyć ciekawa, nistety później było coraz gorzej. Na minus Mariola składająca życzenia, Jolaśka wyśmiewająca przyrodzenie Waldka, poszukiwanie Waldka, płacząca Jolaśka, rozmowa o butach na korytarzu oraz scena w pociągu. Na plus jeszcze Ferdek chcący pół litra od Haliny. Scena łóżkowa oraz spotkanie pod kiblem z sąsiadami neutralne. 2/10”
~Lonzio

Teks

“Ty mnie frytownicę oddaj, złodziejko jedna!”
~Ferdek

“Co ty tu sterczysz jak widły w gnoju?”
~Ferdek

“Może byś mnie chociaż pół litra dała?”
~Ferdek