417 Człowiek, który wzuł laczki

Opis_odc

Waldemar zaczyna upodabniać się do swojego ojca. Łysieje, przybywa na wadze oraz zaczyna nosić laczki. Nie podoba się to Jolancie, natomiast Ferdek jest dumny z syna, którego zachowanie jest identyczne jak jego.

417

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 22.05.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Bohdan Smoleń jako Edzio listonosz
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Joanna Kurowska jako Małgośka

O_odcinku

“Bardzo dobry odcinek. Koniec odcinka zdecydowanie najlepszy. To co mi się nie podobało to, że było mało Boczka i był wepchnięty na siłę. Choć odcinek, momentami przypominał stare chodzi mi tutaj, że Helena chciała zabić Paździocha itp. to odcinek i tak był bardzo fajny i na dodatek wesoły, gdzie w ogóle muzyka nie wnerwiała tak samo jak greenboksy. Ferdek w tym odcinku trzymał klasę i wypadł bardzo dobrze, a szczególnie gdy rozmawiał z Waldkiem i uczył go różnych rzeczy. Jolasia z Paździochową najlepsze w scenie gdzie Helena chciała, aby Marian wywrócił się na skórce od banana. Halina, zagrała w porządku i nareszcie było coś nowego, że to właśnie Jolasia, coś knuła z Paździochową. Mariola tak samo jak Boczek wepchnięta na siłę, powiedziała parę słów i tyle. Kozłowski oraz jego żona, również zagrali świetnie. Edzio pojawił się na chwilę, więc prawie nic tutaj nie można powiedzieć . Po fabule odcinka spodziewałem się czegoś gorszego, a tutaj takie zaskoczenie 7/10”
~Adam908

“Dośc słaby odcinek. Zacznę od tego, że to jest jeden wielki miks kilku odcinków: Zagadka nieśmiertelności (starzenie się), Mężowie i żony (gadanie o babach, jakie są itp.), Korzeń piastowski (początkowa scena, mowa o tym, że polskie to najlepsze) i Wezyr (wykorzystywanie Paździocha przez Helenę). Dośc sporo nudów w tym odcinku np. libacja alkoholowa, dośc nudne były też rozmowy Ferdka z Waldkiem. Na plus wszystkie sceny z Paździochową, nazwa niemieckiego piwa, niezłe były sceny łóżkowe oraz końcówka. 4/10.”
~mocny full 22

“Nudny odcinek. Nie irytował przynajmniej, jak poprzednie gnioty. Plus jest taki, że momentami było czuć ten stary klimat dobrych “Kiepskich”. Oczywiście Helena i Marian jak zwykle najlepsi, nigdy się nie znudzą. Greenboks z prezesem beznadziejny, nie cierpię jego gry. 3/10.”
~Ferdziul

Teks

“Paszoł won mi z tym na fajans!”
~Helena

“Cycu, sięg tam za “Pana Tadeusza”!”
~Ferdek

“Poduszkę wziąć! Poduszką dziada przydusić, bo się pani przy nim zapierdzi na amen!”
~Helena