418 Sexi Flexi

Opis_odc

W kamienicy zostaje zdemolowana toaleta. Policja nie wykazuje się zaangażowaniem w poszukiwaniu sprawcy, dlatego do akcji wkracza Marian Paździoch, który na liście podejrzanych ma głównie swoich sąsiadów…

418

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 29.05.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Joanna Kurowska jako perfekcyjna gospodyni
Jerzy Cnota jako emeryt
Marek Pyś jako jasnowidzący Pawełek
Katarzyna Galica jako Anna Kurodupska
Jerzy Mularczyk jako policjant
Elżbieta Ciesławska jako pani Marysia

O_odcinku

“Taki sobie ten odcinek, najlepsze momenty to parodia Krupy w TV, wszystkie sceny z Paździochową, nazwisko Kurdupska (mimo, że podobne do Chodupskiej z Romantici), kłótnia na korytarzu między lokatorami w kamienicy, odkrycie, że to jednak Paździoch zdemolował toaletę oraz końcówka. Na minus sporo nudów oraz to, że fabuła tego odcinka była trochę podobna do odcinków Dzień, w którym zapchał się kibel czy Lolek. 5/10”
~mocny full 22

“Średnie zakończenie sezonu. Na plus scena z policjantem na korytarzu, późniejsza scena w kuchni, Paździoch opisujący Paździochową, Ferdek wypytujący Boczka co robił międzi 19:00 a 20:30, scena w piwnicy, Cnota fajnie grał Kopcińskiego ”w której, ku*** mać, scena na korytarzu – wszyscy każdego obwiniali. Na minus początek w TV z Kurowską, a później ta reklama Sexi Flexi, jasnowidzący Pawełek, Jolaśka pokazująca cycki – czyli znowu podteksty erotyczne, a końcówkę już całkiem zwalili.
6/10.”
~WojeWoda

“Marny odcinek. Najbardziej rozbawiła mnie wizyta Boczka i Kopcińskiego (Panie Ferdku, afera jest, w mordę jeża!), zeznania Kopcińskiego, Ferdek opowiadający Halinie o winie Paździocha, zrzucanie winy na innych na korytarzu. Negatywnie oceniam rozmowę z Badurą, początkowe sceny, które szybko się urywały oraz wątek Paździocha kobiety, bezsensowny jak dla mnie. I jeszcze coś: Gdzie konkurs kulinarny? Gdzie spray na bolesne erekcje? 4/10”
~Lonzio

Teks

“Panie Ferdku, bo afera jest, w mordę jeża!”
~Boczek

“Gówno, nie Sexi Flexi, karwasz twarz!”
~Paździoch

“Ty sam jesteś dupa, tyle, że łysa.”
~Helena