419 Ferdydurka

Opis_odc

Ferdek jest zaniepokojony faktem, że jego syn otrzymał zakaz spożywania alkoholu od swojej żony, Jolasi. Postanawia nauczyć Waldka jak pić wódkę, by żona o tym się nie dowiedziała…

419

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 4.09.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Jan Jankowski jako hrabia
Aleksandra Kisio jako kobieta
Mirosław Zbrojewicz jako strażnik

O_odcinku

“Tyle czekałem aż się wreszcie doczekałem. Odcinek według mnie zwyczajny, a zarazem śmieszny i udany 🙂 . Jolasia oczywiście najlepsza ze wszystkich z całego odcinka i te jej teksty oraz zachowanie, które od pewnego czasu zaczynam lubić. Ferdek i te jego pomysły z ukrywaniem wódki bardzo dobre, a szczególnie ta z telewizorem. Film w telewizji był bardzo nudny, w zasadzie nie wiem o co nawet tam chodziło, bo tego nie dało się oglądać. W tym odcinku zaskoczyło mnie scena w sypialni u Paździochów, która była neutralna. Helena w tym odcinku również była świetna tak samo jak Jolasia, najlepszy tekst Heleny, który mi utwkił w głowie i rozśmieszył to “Nie rób ze mnie idiotki, szampon jest dla ludzi z włosami łysy szczurze”. Mariola w zasadzie była na chwilę tak samo jak Boczek, który jak zawsze trzyma poziom, chodźby odcinek nawet był bardzo nudny. Ale, żeby nie było tak kolorowo to w odcinku dostrzegłem pewne wtórności, chodzi mi tutaj głównie o scenę z imienin Ferdka i całowanie Jolasi Ferdka, podobna scena była jak się nie myle w odcinku portfel, z tym że chyba w tym odcinku były urodziny Ferdka. Muzyka może być. Ogólnie rzecz ujmując odcinek był dobry i nie najgorszy, w sam raz na rozpoczęcie sezonu. 7/10”
~Adam908

“Niezły odcinek, ale do rewelacji dużo brakowało. Pierwsza połowa odcinka była średnia. Nie spodziewałem się, że kiedyś ujrzę scenę łóżkową u Paździochów – to akurat było miłe zaskoczenie. Plusem były również sposoby na oszukanie kobiet – chowanie whisky w szamponie, wódki w misiu i w syropie 😆 Podobał mi się moment w przedpokoju kiedy Waldek udawał kaszel i pił ten syrop (według mnie bardzo dobrze to zagrał – trochę jak za dawnych lat). Co jeszcze na plus – brak greenboksów – to na pewno. Bardzo nudny i długi (prawie trzy minuty o ile się nie mylę) był program w TV, co trochę zaniży ocenę. Większość tego programu przewinąłem – chociaż latanie Ferdka na “naprawę” telewizora było niezłe. Mimo wszystko program ten powinien trwać maks minutę, a tak to wyszła typowa zapchajdziura. Końcówka odcinka była chyba najlepsza. Skucie “alkoholików” w kajdany i wsadzenie ich do więzienia było niezłe, a podstęp Ferdka i reszty jeszcze lepszy 😆 Na plus jeszcze śpiewy pod koniec odcinka. To teraz minusy. Tak jak pisałem – nudny, dłużący się program w tv, nudne sceny początkowe (do sceny z Paździochami w łóżku), oraz Jolanta, która wyżerała z lodówki na chama wszystko. Plus za to, że Ferdek ją zamknął.

Podsumowując, niezły odcinek. Gdyby nie nudny program w tv i trochę nudne pierwsze sceny to byłby jeszcze lepszy. Ogólnie niezłe rozpoczęcie sezonu, 6/10”
~Brady

“Najgorszy był ten program w TV. Jezuu, myślałem, że gorzej być nie może. Jedyną jego zaletą było to, że nie był zrobiony w greenboxie, oraz został pokazany w telewizorku jak dawniej 😀 Ukrycie wódki – ekstra. Za to odejmuję jeden punkt. Drugi punkt odejmuję za chamską Jolaśkę, przy tym wejściu do Ferdka po jedzenie i dzwonieniu do Halinki mnie wkurzyła. Ale ogólnie dało się ją strawić i się nawet z niej pośmiałem 😛 Boczka za mało, mimo, że zawsze śmieszny… Motyw z jego urodzinami świetny, i pomysł Ferdka z tym kartonem 😀 No, zakończenie zaskakujące, tak samo jak pomysły Ferdka jak ukryć wódkę 🙂 Imieniny Ferdka też śmieszne, szczególnie jak przyszedł z wódką zadowolony. Walduś był dobry z tą chorobą i syropem :mrgreen: Ja daję za odcinek 7,5/10, mogło być lepiej, ale ogólnie jestem usatysfakcjonowany.

PS. Zaskoczyło mnie pokazanie łóżka Paździochów. ”
~Ferdek K

Teks

“07 zgłoś się!”
~Ferdek

“Nie rób ze mnie idiotki, szampon jest dla ludzi z włosami, łysy szczurze!”
~Helena

“Pocałuj mnie pan w dupę!”
~Helena