421 Pokuć

Opis_odc

Ferdek uważa, że Jolasia jest członkiem tajemniczej sekty. Utwierdza go w tym Arnold Boczek: poleca on pozbyć się Kopcia, który jest sprawcą wszystkich nieszczęść rodziny Kiepskich.

421

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 18.09.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Anna Ilczuk jako Jolasia
Martyna Pytel jako dublerka Jolasi

O_odcinku

“Odcinek durny i naciągany. O ile pierwsza scena była zabawna (tekst o jedzeniu u Donalda) – o tyle reszta się kupy dupy nie trzymała. Ferdek rozpoczął śledztwo z niczego praktycznie bo znów rozchodziło się o frytkownice. Waldek noszący Jolaśkę na barana to już totalne dno podobnie jak efekty specjalne z chodzeniem po ścianach i ze zmianą twarzy 🙄 Chyba tylko scenarzystów to śmieszy. Boczek wystąpił, ale miał słabe teksty. Pierwszy raz tekst z tym kiblem niezły, ale reszta słabo. Paździoch pojawił się tylko na chwilę, bo przecież lepiej było poświęcić połowę odcinka Jolaśce i tym całym Pokuciu. W odcinku nie wystąpiła Helena – wiem, że nic by nie wniosła, ale wolę sceny z nią niż ze zmutowaną Jolaśką wspinającą się po ścianach. Zakończenie bez komentarza – na odczep się. Jeden kompletnie niepotrzebny greenboks również na minus. Odcinek oceniam na 1/10, bo na więcej nie zasłużył. Jeżeli brak pomysłów twórców ma sprawiać, że z Kiepskich będą robić marne science-fiction to wolę tego nie oglądać…”
~Brady

“Co to ma być? To nawet nie jest dno, tego się nie da opisać. Mam wrażenie że twórcy specjalnie tak wykańczają serial, bo chyba już sami mają dosyć. To nie zasługuje nawet na jedynkę! Tak tragicznego odcinka dawno nie było. Krzyk, wulgaryzmy i bezsensowne tematy. To mają być Ci nowi, mniej kontrowersyjni Kiepscy?! Dno dna! 1/10, tylko dlatego że niżej nie mogę. Najchętniej dałbym -10! Poza tym mięli wpadkę w tym odcinku. W 19 minucie, kiedy Waldek idzie do kuchni, widać w tle choinkę! Przygotowywali zapewne ten odcinek świąteczny.”
~Ferdziul

“Odcinek bardzo słaby. Zacznę od minusów, których było dość sporo. Po pierwsze od samego początku darcie mordy przez Ferdka i oklepany do znudzenia temat frytkownicy, po drugie okropny widok Waldka z Jolasią na barana, po trzecie cały odcinek to nudne gadanie bez składu i ładu, a po czwarte na końcu jakieś tańce na stole i łażenie po ścianie. Jedynym plusem był tu Boczek, który tłumaczył się Ferdkowi z korzystania z kibla, a jego to nie obchodziło.
Według mnie jeden z najgorszych odcinków w historii. Wystawiam mu ocenę 1/10 ”
~Kiepski Widz

Teks

“W dupie mam takie frytki, kurde!”
~Ferdek

“Panie Ferdku, ja tylko tak bo mnie pogoniło, kluski były…”
~Boczek

“Ludzie ze wsi na delegacji zagranicznej, wiesz co Halinka, nie pierdziel!”
~Ferdek