430 Con amore

Opis_odc

Ferdek martwi się o Mariolę, która nie ma jeszcze życiowego partnera. Ku jego zaskoczeniu córka oświadcza, że nie ma zamiaru z nikim się wiązać na stałe. Ferdek jest tym przerażony, więc postanawia sam znaleźć córce kandydata na męża.

430

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 20.11.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Halszka Lehman jako dziewczyna
Błażej Michalski jako chłopak I
Mateusz Banasiuk jako chłopak II

O_odcinku

“Odcinek słaby, nudny i wtórny. Już nawet nie chodzi o sam temat przewodni (choć też jest powtórzony – Ożenek, Skowyt) ale o poszczególne sytuacje (dyskusje z Mariolką, z Haliną, z Paździochem, nudne filozofowanie). Cała ta obserwacja pary za oknem z dachu (nie dało się z mieszkania?) oraz obrzydliwe spożywanie mięsa przez Ferdka też na minus. Oczywiście, trzeba było wcisnąć idiotyczną scenę z Jolaśką, żeby mogła wygłosić swoje “mądrości”. 🙄 Końcówka była natomiast pomysłowa, to trzeba przyznać, choć nie ratuje niestety odcinka. 3/10″
~paździoch91

“A moim zdaniem jeden z lepszych odcinków tego nieszczęsnego yokowskiego obecnego sezonu. Całość ogólnie na plus, ale są i minusy. Niestety. Pierwszy: scena z Yokaśką i “napij się Walduś kompotu”. Panie Yoka, nie wiem skąd Pan żeś jest, ani co oni kurna z panem robią ale weź pan w końcu napisz w jakim kraju (i tu podejrzewam, że nie o karnacji białej) jest zwyczaj picia kompotu na uspokojenie??? dwa: nie dało się ostatniej sceny nagrać w stylu pokłócenia się gołąbków i przegraniu wódki przez Ferdka? nie, to trzeba dzieciom oglądającym ten serial wcisnąć jakieś murzyńskie gejostwo :/ 🙄 A propos Murzynów, nie wiem kto się z kogo śmiał i kto wymyślił tekst Ferdka o malowaniu paznokci jak jakiś Murzyn 😆 😆 😆 I to był w sumie największy PLUS tego odcinka hahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:”
~Johnny Cage

“Według mnie odcinek nie był taki tragiczny. Na plus sceny z Paździochem i Boczkiem, mało Jolaśki, zakończenie i reakcja Ferdka i sceny w sypialni. Na minus Mariola, greenboxy, objadanie się, Jolaśka i Waldek i trochę nudów i wtórność 4/10”
~Brady

Teks

“Redaktrórka, mądrzejsza od papieża doktórka się znalazła.”
~Ferdek

“Nic nie robisz, niczem jesteś, się w związku z tobą rozczarowałam, zestarzałam, zbrzydłam.”
~Jolasia do Waldka

“My bym pasowali jak dwa cycki.”
~Boczek o sobie i Mariolce