431 Królowa balu

Opis_odc

Nadchodzi sylwester. Mariola poznaje przystojnego Włocha, z którym ma zamiar iść na bal, a potem nawet wyjść za niego za mąż. Zazdrosna Jolasia postanawia zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. W końcu udaje jej się dopiąć swego, jednak podczas zabawy czeka na nią nieprzyjemna niespodzianka.

431

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 31.12.2013

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Krzysztof Dracz jako Stefano
Beata Rakowska jako redaktorka
Juliusz Rodziewicz jako mężczyzna w czapce

O_odcinku

“Odcinek był mało zabawny ale również mało irytujący. Na plus pierwsza scena i pojazd Paździocha po Boczku. Plusem również wszystkie sceny z udziałem Boczka i rozmowy Ferdka z Włochem. Na minus zdziadziały Paździoch, Jolanta, Waldek, Mariola, Greenbox i nuda związana z małą ilością śmiesznych tekstów (co się tyczy całej tej słabej serii). 4/10”
~Brady

“Słaby odcinek, ale przynajmniej nie był aż tak irytujący jak pozostałe, momentami dało się to oglądać. Najlepszy był początek, jak za dawnych czasów. Widząc ten plakat na drzwiach przypomniał mi się świetny odcinek sylwestrowy, jakim był “Wielki Bal”. Zakończenie natomiast tragiczne, gorzej już chyba być nie mogło! 3/10.”
~Ferdziul

“Bardzo fajny i przyjemny odcinek, który fajnie się oglądało. 🙂 Bardzo dobrze, że akcja kręciła się wokół Marioli, bo w tym sezonie za dużo jej nie było. Jolasia szczególnie nie wnerwiała, ale była bardzo wredna w stosunku do Marioli, co ona jej zrobiła. Dracz w roli Włocha wyśmienity i ta jego rozmowa z Boczkiem, który zaczął mówić o wannie. Paździoch z Heleną, szczególnie nie wnerwiali, ale było ich mało Paździoch nie miał za wiele do powiedzenia tylko o lekach i o tym co dzieje się na dworze. Boczek oczywiście najlepszy i te jego teksty, już początek odcinka był zachęcający. Ferdek przez cały odcinek, neutralny tak samo jak Halina. Malinowskiej i Kozłowskiego nie trawię, za wiele nie mieli do powiedzenie. Ogólnie odcinek wyszedł dość dobrze, ale Jolasia za bardzo była wredna. Koniec odcinka z jednej strony dobry, a z drugiej do dupy, powinni jakoś to rozwinąć. Ogólnie nie było źle 7/10”
~Adam908

Teks

“Masz tu Marian, weź Sralutan.”
~Helena

“Włocha Drupi co jej buty kupi.”
~Ferdek

“Jaka wanna panie? Jaka wanna? Tu nie ma wanny! Ja nie mam wanny, ja się całe życie we wiadrze myje.”
~Boczek w rozmowie z Włochem