433 Żarty żarciki

Opis_odc

Ferdek, będąc w bardzo dobrym humorze, postanawia zrobić rodzinie i sąsiadom kilka psikusów. Nikt jednak nie jest zadowolony z jego żartów. Kiepski dochodzi do wniosku, że są oni pozbawieni humoru i postanawia to zmienić. Tymczasem Paździochowie, chcąc się zemścić, przez przypadek doprowadzają do dymisji jednego z ministrów.

433

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 12.03.2014

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Jerzy Cnota jako Kopciński
Krzysztof Dracz jako polityk
Beata Rakowska jako redaktorka
Elżbieta Jodłowska jako emerytka
Ewa Złotowska jako rencistka
Wojciech Dąbrowski jako minister
Paweł Okoński jako dziennikarz

O_odcinku

“Ten odcinek akurat bardziej mi się podobał od poprzedniego, o wiele bardziej. Różnica jest taka, że przy tamtym nie śmiałem się aż tak, jak w tym 😀 Na minus od razu mogę powiedzieć, że niepotrzebna była taka ilość Jolaśki. Ten drugi obiadek kompletnie niepotrzebny i wcale nie śmieszny. Nudziła mnie też rozmowa Ferdka z Kozłowskim, ale może dlatego że była za długa. W każdym razie resztę oceniam pozytywnie z niewielkimi wyjątkami. Występ Waldka był ok, ale mógłby być lepszy gdyby nie jego krzyki i ten dziwny, trochę wymuszany śmiech. Najbardziej mnie rozśmieszył jednak program w TV, występ Dracza, i późniejsza rozmowa Paździochów z Kiepskimi wraz z wtargnięciem fotoreporterów – dobra rola Pawła Okońskiego 🙂 Odcinek oceniam na takie 8/10.”
~Ferdek K

“Odcinek o wiele lepszy od poprzedniego, chociaż nie jest to szczyt marzeń. Na plus przede wszystkim uśmiechnięty Ferdek, który w wielu poprzednich odcinkach wychodził na gbura. Dużym plusem jest mina Boczka i jego tłumaczenia pod kiblem po żarcie Ferdka oraz wszystkie sceny z Paździochami (zwłaszcza ta pod kiblem – Helena pokazała, że nadal jest niezmienną zołzą w stosunku do męża, a Paździoch pokazał, że zawał to nadal jego znak rozpoznawczy :mrgreen: ). Do plusów zaliczyć mogę jeszcze żart Paździochów w postaci gówna w bombonierce, które przez przypadek trafiło do prezydenta 😆 Warto zauważyć, że w tym odcinku pojawił się chyba najlepszy program w telewizji od kilku sezonów – przynajmniej według mnie. Teraz czas na minusy, a ich również trochę było. Przede wszystkim Jolasia i Waldek – byli niepotrzebni i momentami denerwowali (zwłaszcza wymuszony śmiech Waldka). Na minus również scena z Kozłowskim, scena “u Stasia” – zboczony żart bez którego twórcy nie mogli się obejść 🙄 oraz greenboksy.

W porównaniu do poprzedniego odcinka jest widoczna duża poprawa. Duży występ niezawodnych Paździochów, radosny Ferdek, dość zabawny program w TV, oraz śmieszne miny Boczka i brak namiętnego kuźwowania przez tego bohatera to ewidentne plusy. Są oczywiście minusy jak Jolaśka, Waldek, czy niepotrzebna Malinowska, bądź Kozłowski, ale przeważająca liczba plusów sprawia, że wystawiam temu odcinkowi z czystym sumieniem ocenę 7/10″
~Brady

“Ten pomysł mógł wypaść całkiem przyzwoicie, ale jakieś siedem lat temu. Od samego początku swoją osobą irytował Ferdek – nie wiem jak inni, ale ja nie mogę na niego patrzeć, jest nie dość że gburowaty, to jeszcze ten jego wygląd. Na dokładkę gra aktorska Żukowskiego, wstyd mi było za to, co on wyprawiał! 😯 Śmieszni byli jedynie Paździochowie, reszta słaba i jakościowo beznadziejna. Zakończenie idiotyczne. Tylko i wyłącznie za Paździochów 1/10, choć to za dużo, jak na taki bubel.”
~Ferdziul

Teks

“Helena! Mam zawał!”
~Paździoch

“-Kupiłeś to sztuczne gówno?
-Tak.
-Ile dałeś?
-12,50 zł.
-Drogo jak za takie gówno.”
~Dialog pomiędzy Heleną a Marianem

“Panie Ferdku, afera jest. We telewizorze, polityczna, na szczeblach władzy się odbywa.”
~Boczek