440 Kopakabana

Opis_odc

Halina postanawia wreszcie zacząć korzystać z życia. Chce sprzedać mieszkanie i wyjechać do ciepłych krajów. Zaczynają się poszukiwania kupca ich lokalu. Według Ferdka nikt nie zasługuje na to, aby zamieszkał w jego domu. W końcu udaje im się sprzedać mieszkanie i wyjechać na egzotyczną wyspę.

440

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 30.04.2014

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Bolesław Abart jako Niemiec
Jarret Jankre jako Afrykańczyk
Piotr Grabowski jako kulturalny mężczyzna
G. Ganbold jako Chińczyk I
Byambatsogt Zorigt jako Chińczyk II
Gala Kowal jako Rosjanka
Sebastian Burdzy jako Rosjanin
Karen Garcia jako żona Gomeza
Cesar Garcia jako Gomez

O_odcinku

“No nareszcie jakaś miła odmiana 🙂 Odcinek bardzo dobry, ale jest jedna rzecz do której muszę się przyczepić, a mianowicie do żałosnej lekkomyślności Haliny, która to z wielką ochotą chciała sprzedać swoje mieszkanie. Nawet namowy Ferdka, że z tym domem wiąże się wielka historia nie pomagają… No Chryste! Rozumiem, że bez tego nie było by całej fabuły odcinka, ale dlaczego ukazali to w ten sposób? :-/ To jest duży minus, tak samo klasyczna nerwica Waldka przy obiedzie, kompot, Jolaśka o swoich zboczeniach… No boki zrywać! 🙄

Mimo wszystko genialny Boczek z bananem i odzywki Ferdka 😀 Przy tym mam zawsze ubaw.
Paździoch mistrzowski, już od wejścia zaczął się gościć, a jego plany gdzie będzie łazienka mnie zniszczyły :mrgreen:
Inni goście na plus, ale z jednym możnaby było zrobić dłuższy wątek. Niby ten Kulturalny Mężczyzna się pojawił, ale nic śmiesznego nie wniósł. Jego występ i tak nie można zaliczyć do minusów.
Reakcja Ferdka przy wejściu na czarnoskórego świetna.
Końcówka od dawien dawna udana i z pomysłem 😉

Niech będzie 8,5/10”
~Ferdek K

“Witam. Odcinek dość słaby, osobiście liczyłam, że po ostatniej sowie na głowie Jolasia będzie miała również lub jeszcze bardziej coś dziwacznego, a tu akurat duży kok …. Joka rozczarował mnie…
A co do odcinka zgadzam się z przedmówcami – ja również nie rozumiem zachowania Halinki. Nie rozumiem dlaczego zachowuje się jakby zaraz miała umrzeć, mówi o śmierci jak osoba która ma jakiś nowotwór, albo raka i już niedługo pożyje na tym świecie, stawia wszystko na jedną kartę. Poza tym pracowała całe życie, żeby mieć własny dach nad głową, a teraz tak łatwo sie go pozbywa. I mówi, że będzie do końca życia pomieszkiwać sobie w luksusowych hotelach. Tak, tylko, że pieniądze to nie są pantofelki – same z siebie się nie rozmnażają i muszą się kiedyś skończyć. Czy Halinka o tym nie pomyślała?….
Osobiście dziwię się również, że pazerna Jolanta nie zakręciła się koło mieszkanka Kiepskich. Szkoda, że tyle greenboxów reżyser władował w ten odcinek, po najprostszej linii oporu, przez to episod jest nieciekawy, sztuczny 🙁
Sceny, które mi się spodobały to pierwsza scena łóżkowa, rozmowa Paździocha z Ferdkiem, wyzywanie Boczka na podwórku i … na tym tyle.
Moja ocena to 3-/10”
~Likita

“Nareszcie jakiś odcinek, którego fabuła miała ręce i nogi. 🙂 Szału nie było, ale w porównaniu z poprzednimi odcinkami widać było różnicę na plus. Dobre sceny z Boczkiem zwiedzającym mieszkanie Kiepskich oraz zachowanie Paździocha. Sama fabuła z przesłaniem odcinka też może być. Na minus tradycyjnie debilny Waldek (to on jest kulą u nogi tego serialu, nie jego żona :-/ ), bezsensowne przejścia scen oraz muzyka. Ogólnie to poniżej średniej. Daję 4/10, ale to i tak nieźle jak na ten sezon.”
~paździoch91

Teks

“Wracaj pan do tej swojej zapierdzianej nory kapustę kisić.”
~Ferdek

“-A ze bananem można?
-Do ZOO z bananem se idź ty małpo jedna!”
~Ferdek odpowiada na pytanie Boczka

“A tutaj gdzie pan siedzi, przepraszam panie Ferdku, ale tutaj byłby klozet.”
~Paździoch