441 Szpital przemienienia

Opis_odc

Ferdek zaczyna narzekać na zdrowie. Halina proponuje więc mu, aby udał się do szpitala. Kiepski nie ufa jednak służbie zdrowia, woli być leczony w domu. W pokoju Kiepskich powstaje więc szpital, gdzie pielęgniarką jest Halina i Jolasia. Niedługo potem do chorego Ferdka dołączają Paździoch oraz prezes Kozłowski, którzy również chcą leczyć swoje dolegliwości w prywatnym szpitalu Kiepskich.

441

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 7.05.2014

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Joanna Kurowska jako Basia
Ewelina Kozłowska jako dziewczyna

O_odcinku

“Dziwny ten odcinek. Nie do końca rozumiem, o co w nim chodziło. Fabuła wydaje się być logiczna, choć do pewnego momentu nie było wiadomo, czemu w zasadzie zrobiono ten szpital w pokoju. Jolaśka miała jakiś cel w tym usługiwaniu (chciała rychłego zgonu Ferdka) ale nie wiem, czemu Halinka się na to zgodziła. 🙄 Mimo to, odcinek i tak był dość zabawny na ten sezon, choć przesadzono już kompletnie z pajacowaniem Jolaśki z gitarą. Okazuje się jednak, że da się coś ciekawego z tą postacią jeszcze zrobić, bez durnych obiadków i powodowania ataków szału u Waldka. Dialogi Ferdka z Haliną też były znośne; niby wykorzystywano oklepane teksty, ale nie czułem żadnego “zmęczenia materiału”. Trochę można było się pośmiać, także nie było źle. 5/10″
~paździoch91

“Po zdjęciach Jolasi jako pielęgniarki niespodziewałem się niczego dobrego. Wbrew pozorom, odcinek nie był jednak taki zły. Na plus pierwsza scena łóżkowa, scena z Paździochami, Halinka usługująca Ferdkowi, Jolaśka jako pielęgniarka i jej zachowanie w scenie z Boczkiem 😆 (nie przypuszczałem, że jej występ dam na plus, ale w tym odcinku poza sceną pod kiblem i grą na gitarze nie denerwowała, a nawet śmieszyła), Waldek trochę jak za dawnych lat, plan żon wszystkich pacjentów i zakończenie (wreszcie pokarało Jolaśkę :mrgreen: ) Na minus niepotrzebne greenboxy, mała ilość Boczka (to on zamiast Kozłowskiego powinien leżeć na sali), scena pod kiblem z Jolaśką.

Ogólnie zabawny odcinek, dużo się działo. Były sceny które śmieszyły chyba najbardziej w tym sezonie. Odcinek z pełną satysfakcją oceniam na 8/10.”
~Brady

“Jeden z lepszych odcinków 19 sezonu. Początkowa scena i reakcja Ferdka na to, iż Halina zadzwoni po pogotowie. Świetna kłótnia Mariana z żoną. Paździochowie nigdy nie zawodzą, zawsze dają dobre sceny. Radość Ferdka, gdy Jolasia wyciągnęła małpkę oraz fajki. Spisek żon, nie spodziewałem się tego. Szkoda, że dali do szpitala Kozłowskiego, a nie Boczka, ale to było wiadome. W końcu kara dosięgła Jolasie. 8/10”
~Figo

Teks

“A ja nawet wiem co mogłoby ci pomóc ją uruchomić. Energiczny spacer o poranku, najlepiej w kierunku pośredniaka.”
~Halina

“Jakbym cię w d*pę kopnęła, to byś się od razu wyprostował.”
~Helena

“Do szpitala se przyszłem, na wódkie i kaszankie.”
~Boczek