444 Poza prawem

Opis_odc

Z powodu blokady prywatnej-publicznej toalety przez Paździocha Ferdek zmuszony jest załatwić swoją potrzebę w parku. Pech chce, że spotyka go policjant i nakłada mandat. Ferdek jest oburzony i nie chce zapłacić. Potem sytuacja się powtarza – tym razem Kiepski zostaje ukarany z powodu picia alkoholu w miejscu publicznym. Grozi mu nawet więzienie. Halina nie widzi w tym nic złego, uważa, że nieobecność męża może dobrze wpłynąć na ich budżet domowy.

444

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 28.05.2014

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Jerzy Cnota jako Kopciński
Marek Pyś jako strażnik
Jerzy Mularczyk jako klawisz
Juliusz Rodziewicz jako ksiądz i klawisz
Jacek Borkowski jako mężczyzna

O_odcinku

“Odcinek słaby. Fajne były pomysły Ferdka, żeby zemścić się na Paździochu i scena jak przyszedł prokurator. Kocówka, też na plus. Ale generalnie okropnie się wynudziłem. Tak więc daję 4/10”
~pocieszacz

“A według mnie to było dobre zakończenie sezonu. Na minus jedynie zaliczyłbym nagłą wzmiankę o kościele (nie lubię tego), modlitwy Ferdka, jego prawdy o Bogu, no i oczywiście Jolancie i Cyca. Widać, że całkowicie niepotrzebnie wepchnięci do odcinka, na sile. Na plus w szczególności ta mendowatość Paździocha w kiblu (Dopiero co wystartowałem!) 😀 Boczka z Ferdkiem przy wódce, scene z Kozłowskim (To nie będą tanie rzeczy), scene z Badurą i wtargnięcie straży, scene u Stasia z Kopcińskim (Tak? I co jeszcze kutafonie jeden?), i scene w więzieniu. Bardzo dobre rozwiazanie, nie był to greenbox tylko pomieszczenie, wejście Paździocha i odpowiedz Ferdka :mrgreen: 8/10”
~Ferdek K

“Odcinek nudny. Tak jak mówicie odgrzany kotlet z odcinka “Edzio ośmiornica”.
Dużo momentów nie śmiesznych. Na plus ,że pojawił się Jacek Borkowski , ostatni raz pojawił się w odcinku ” Pejzaż powyborczy”. Z tego co mi się wydaje , więzienie było w miejscu piwnicy , ale moge się mylić. Dużo scen takich zagmatwanych , nic takiego ciągłego
mógł być dobry odcinek ale wyszło jak zawsze, robienie na odpierdziel a to przecież podobno na odpierdziel były odcinki robione 15 lat temu więc ktoś nas kłamie.
Słaba 3/10.”
~zigzag:)

Teks

“Omandatowanie będzie. Na początek 200 złotych.”
~Policjant

“Jak ktoś wlewa w siebie tyle piwska co ty, jak cysterna jakaś, to ciśnienie na pęcherz jest.”
~Halina

“Panie Boczek, jak się panu nie podoba to do parku proszę, paszoł won!”
~Paździoch