445 Poltergeist

Opis_odc

Halina ma problemy z zaśnięciem. Wszystko z powodu koszmarów, które ją męczą. We śnie ukazują jej się dwie demoniczne bliźniaczki, które naprowadzają ją na trop zbrodni, która miała miejsce wiele lat temu w mieszkaniu Kiepskich. Halina postanawia rozwiązać tą zagadkę.

445

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 3.09.2014

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Ewa Złotowska jako jasnowidzka
Marek Pyś jako menel
Aleksandra i Paulina Bartoszek jako bliźniaczki

O_odcinku

“Czy jest ktoś mi stanie racjonalnie wytłumaczyć co ja przed chwilą obejrzałem? 😕
Na starcie mówię, że jest to najgorszy odcinek w historii serialu. Widać kompletny brak pomysłów i gówno warty scenariusz. Nic się ze sobą nie kleiło. Kompletny harmider. Brak przejść to jedno, śmiechów nie było, ale to w sumie lepiej bo tu się nie było z czego śmiać :-/ Jedyną śmieszną sytuacją było dla mnie, ten uśmiech Boczka gdy ten dostał talerz z Pączkami (nie podoba mi się za to charakteryzacja Arnolda, ten irokez był lepszy) W cholerę jakichś dymów i innych pierdół. Te bliźniaczki to porażka. Na plus to, że Greenboxy były na znośnym poziomie. Denerwowały mnie też te karłowate dwu zdaniowe sceny. Np. ta scena z wróżką. Dziwnym trafem Jolaśka i Waldek zagrali okej, nie było jakichś dziwnych sytuacji. Co jeszcze było nie tak, Ferdek zepchnięty na drugi plan, i sztuczna gra Halinki, ten Czulk to po prostu była tragedia. Podsumowując odcinek jest po pierwsze kopią “SZKIELETY von Bibersztajna” , a po drugie najgorszym odcinkiem ever. Jeśli tak ma wyglądać cały dwudziesty sezon to ja dziękuję. Wystawiam 1/10 , bo w zera nie będę się bawił..”
~Mungo Jerry

“Mam wielki dylemat jak ocenić ten odcinek. Śmiało można by go podzielić na horror i komedię. Jeżeli chodzi o budowanie napięcia to wypadł on bardzo dobrze, nawet muzyka Mirowskiego pasowala. Komedia to już inna sprawa, z nią było gorzej. Największym plusem tego odcinka był niewątpliwie Boczek i przekupująca go żarciem Halinka :mrgreen: Takiego Boczka właśnie lubimy, bez kuźwowania, z apetytem. Ferdek gadający tylko o jedzeniu również był zabawny – Halinka przejęta tajemnicą mieszkania, a Ferdek by tylko żarł 😆 Z plusów do wymienienia została mi jeszcze tajemnicza atmosfera odcinka, bulwers wróżki na Ferdka i jej tekst o przyszłości Pupcińskich, oraz występ Heleny, która nie wiedziała, czy jej mąż jest w domu i stwierdziła że w jego spodniach nic nie ma :mrgreen: Z plusów to tyle. Na minus przede wszystkim brak przejść między scenami przez co odcinek był chaotyczny, a przynajmniej dla mnie takim się wydawał. Słabe zakończenie, liczyłem na wyjaśnienie sprawy i jakieś fajerwerki a tu Badura znalazł pozytywkę i na tym się skończyło. Na minus tradycyjne obiadek i Pupcińscy, którzy wyjątkowo nie darli mordy, ale ewidentnie byli wepchani na siłę (zwłaszcza Jolaśka), greenboksy (bez których śmiało mogłoby się obejść), występ Badury i jego kolegi.

Podsumowując, tragedii nie było, ale dupy osobiście też mi nie urwało. 5/10 będzie oceną sprawiedliwą za atmosferę odcinka i odrobinę poczucia humoru.”
~Brady

“No to czas ocenić to ”arcydzieło”. Boże widzisz i nie grzmisz, przecież to była tragedia. Halinka zagrała pierwszoplanową postać i to jest można powiedzieć główna przyczyna zeszmacenia tego odcinka. Ferdek istna katastrofa, non-stop mówił o tym żarciu do jasnej cholery… przecież to nie jest BOCZEK! Ale sądząc po jego brzuchu można powiedzieć że nim jest. Muzyka jak zwykle totalnie beznadziejna. Gnatowski też już nie ma takiego poweru jak kilka sezonów wcześniej (strasznie spokojnie mówi), Pupcińscy zwyczajowo na minus… Cóż ja biedny mogę wystawić… oczywiście 1/10.”
~WojeWoda

Teks

“Państwo nie mają żadnej przyszłości!”
~Jasnowidzka do Waldka i Jolasi

“Pani nie szuka, pani da spokój. Tam nic nie ma.”
~Helena

“Halinka, co ty wyprawiasz?! To jest molestancja!”
~Ferdek