449 Brutal

Opis_odc

Paździoch kupuje psa. Ferdek nie jest entuzjastycznie nastawiony do tego pomysłu. Twierdzi, że pies zanieczyszcza okoliczne trawniki. Owczarek staje się także zarzewiem kolejnych konfliktów między Paździochami, gdyż mają oni odmienne wizje opieki nad psem.

449

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 1.10.2014

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura

O_odcinku

“Bardzo nierówny odcinek. Z jednej strony podobały mi się pierwsze sceny w szczególności obserwacja Paździocha, Boczek, który chce jeść kości, ale zdarzały się i nudne zapychacze np. Badura. Na plus też inna koszulka Ferdka, a no i dużo Boczka, w takiej ilości mógłby być zawsze. Obiadek wepchany na siłę, bez pomysłu tylko żeby był. Ocena 3/10”
~Mungo Jerry

“Pierwszy odcinek sezonu w którym się uśmiałem.
Momenty różne ; nudne i ciekawe.
Plusem są momenty z Boczkiem, powtarzająca się formułka Ferdka z odchodami 😀 , Scena z Paździochami koło kibla, Szukanie odchodów (Boczek z okna) , i wiele innych…….
Jednym z minusów są te obiadki rodzinne, które są nudne.
Odcinek należy do lepszych z sezonu.

9 / 10”
~bartek982

“Ten odcinek w ogóle był jakiś bezsensowny. Z jednej strony Paździoch kupuje psa żeby szczuć Ferdka a tak naprawdę szczuje nim Boczka żeby nie przychodził do kibla. Do tego motyw z Heleną, nie rozumiem jaki to miało cel, przecież to jest mieszkanie Paździocha jak ona go mogła wyrzucić z domu? Tematem przewodnim odcinka miało być szczucie Brutala na sąsiadów a było… No właśnie nie wiem… I to jest w tym najgorsze. Mimo że humoru nie było i odcinek był nudny to brak jakiś szczególnie żenujących momentów jak np. w Poltergeist. Ocena 3/10”
~Kevin Steen

Teks

“Panie, u pana to zawsze jest afera!”
~Ferdek do Boczka

“Niech no on się gdzieś zesra!”
~Ferdek o psie Paździocha

“Dziabaj gnoja, dziabaj!”
~Paździoch do psa