451 Pali się moja panno

Opis_odc

Pewnego dnia w mieszkaniu Paździochów wybucha pożar. Ferdek postanawia sam go ugasić i uratować sąsiada, nie czekając na przyjazd straży pożarnej. Zostaje ogłoszony bohaterem. Pod wpływem emocji rozpatruje pomysł stworzenia ochotniczej sąsiedzkiej straży pożarnej. Wyznaje też Halinie, że od zawsze chciał zostać strażakiem.

451

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 15.10.2014

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Jerzy Cnota jako Kopciński

O_odcinku

“”Makao, karwasz twarz!” :mrgreen:

To chamstwo i co chwila bycie pijanym Ferdka było trochę przesadzone w niektórych momentach. Wynudziłem się przy scenie u Stasia, i przy rozmowach z Badurą. Zakończenie w ogóle dla mnie niezrozumiałe…

Na plus początek i “Rozje**łeś ciupagę!”, “Klapcęgi”, “Sikawka”, podziękowanie Paździochów i scena przy stole, podziękowanie Boczka, strój Ferdka (czepek), pijany Badura włączający alarm (gaszenie pragnienia), reagowanie sąsiadów na alarmy no i najlepsza scena z całego odcinka czyli wyczucie dymu przez Paździochów i Boczka i rozdupcenie drzwi łysym łbem Mariana :mrgreen: :mrgreen:

7/10.”
~Ferdek K

“Beznadziejny odcinek. Wszystko strasznie przewidywalne, mnóstwo chamstwa i wyzwisk. Niby te “stare” odcinki prymitywne były, ale nikt nie był aż tak chamski i bezczelny w stosunku do siebie, jak jest teraz. Greenboxów napchane ile się dało, taka typowa odcinkowa zapchajdziura. 0/10. No i znowu nie było dźwięków w przejściach. :(”
~Ferdziul

“Po dobrych odcinkach przyszedł czas na słaby. Ferdek był pijany i wulgarny, a powinien być wesoły. Badura i sceny na złomie kompletnie bezsensowne podobnie jak scena u Malinowskiej. Zakończenie również na minus. Odcinek był mimo akcji nudny i mi się dłużył. Na plys w zasadzie tylko Boczek i świetni Paździochowie (“Makao karwasz twarz!” :mrgreen: i wywarzanie drzwi Paździochem 😆 ) Poza tym nudy dlatego daję 3/10″
~Brady

Teks

“Pani Heleno Paździoch, proszę wydać dźwięk! Niekoniecznie otworem gębowym!”
~Ferdek

“Ludzie! Syrena dzwoniła, pali się!”
~Boczek

“Mój mąż jest proszę pani idiotą.”
~Halinka