464 Piszczyk

Opis_odc

Ferdek od dłuższego czasu słyszy dziwne piszczenie w ścianie. Rodzina i sąsiedzi uważają, że zwariował, ponieważ nikt z nich nie słyszy żadnych podejrzanych dźwięków. Jedynie prezes Kozłowski podchodzi do sprawy bardzo poważnie i wraz z Kiepskim postanawia rozwiązać tą zagadkę.

464

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Franciszek Loy, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 22.04.2015

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Krzysztof Dracz jako Piszczyk

O_odcinku

“Bardzo szybko zleciał ten odcinek. Fajny choć nieco odgrzewany motyw Ferdka wariata. Kolejny raz brak obiadku, a Pupcińscy tylko jako tło! Czyżby zmiana na dłużej? Dość dobry pomysł z tym podsłuchem, pewnie pomysł podsunął pan Latkowski. :mrgreen: Z akumulatorkiem na jajeczkach jeszcze nikt nie kłamał 😆 – jak ściągać to od najlepszych. Szkoda, że otwartego wątku nie zamknięto i niczego się nie dowiedzieliśmy. 5/10”
~Vito_Corleone

“Świetny odcinek! Stary scenarzysta to i stare, dobre motywy 🙂 Czuć było ten klimat – krzyczenie “nie!” na zakończenie było typowe dla dawnych epizodów. Tak samo podsłuchujący Paździoch, czy np. tekst – “Żeby tu twoja noga więcej nie postała!”. Aż się łezka w oku kręci. Dobra fabuła, Kozłowski rzeczywiście pasował do tego odcinka, dobre były akcje z usuwaniem Piszczyka ze ściany i straszenie go prądem :mrgreen: Najlepsza była scena z wymianą na korytarzu oraz zakończenie z Paździochami 😀
No i na duży plus również Boczek, ciągle głodny 😛 Znikoma, naprawdę znikoma ilość Waldka i Jolaśki dobrze wpływa na odcinek.

Denerwował mnie greenbox “U Stasia” i ta pofałdowana podłoga :-/ Ogólnie scena z Malinowską na minus, to głupie darcie mordy… No i niektóre rozmowy z Kozłowskim lekko przynudzały.

Ogólnie – 8,5/10.”
~Ferdek K

“Sam pomysł na odcinek był bardzo dziwny, ale jak dla mnie wyszło to ciekawie. Jakichś większych minusów nie odnajduję. Najlepsze były sceny z Boczkiem i wymiana między Ferdkiem i Paździochem-Piszczyk za dwie wódki. 😀 Dracz w roli Piszczyka wyszedł nawet nieźle. Było też bardzo dużo Kozłowskiego jak na jeden odcinek, ale on też nie był zły. Zakończenie nijakie. Szkoda, że się nie dowiedzieliśmy, co Piszczyk mówił Ferdkowi o Paździochach.

4/10”
~FifiMenda

Teks

“A co pan masz taką minę jak kwaśny odczyn moczu?”
~Kozłowski

“Z tym akumulatorkiem na jajeczkach jeszcze nikt nie kłamał.”
~Paździoch

“Jak se pan kaszlnie albo pierdnie to u mnie wszystko słychać.”
~Boczek