471 Kajfasz

Opis_odc

Ferdek wraz z Haliną oglądają w telewizji film o tematyce religijnej. Jedną z postaci w nim występujących jest Kajfasz. Ferdek zauważa ogromne podobieństwo aktora grającego tę rolę do Mariana Paździocha. Zszokowany swoim odkryciem oraz dziwnym zachowaniem Paździocha, postanawia dowiedzieć się o nim czegoś więcej…

471

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 16.09.2015

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch i Kajfasz
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Jerzy Mularczyk jako pretorianin
Piotr Gąsowski jako Poncjusz Piłat

O_odcinku

“Nie podobał mi się ten odcinek. Niby miała być parodia Wspaniałego Stulecia, ale coś nie wyszło. Muzyka kompletnie niepasująca, bardzo mało humoru, nudny film w TV, okropnie nudne sceny u Paździochów i nawet Helena nie pomogła. Na plus mogę zaliczyć jedynie brak Pupcińskich, wątek stania w miejscu Paździocha i Boczka, który wniósł odrobinkę humoru i spowodował, że na mojej twarzy pojawił się mały uśmiech.

3/10”
~KiepskiDawid

“Beznadzieja. Na plus tylko Boczek i jego scena w kuchni (choć znów wyglądał beznadziejnie i gadał po wiejsku). Generalnie nie rozumiem sensu tego odcinka. Uczta Paździochów nawiązywała do muzłumańskiego Wschodu, a za chwile pojawił się baran po żydowsku i odniesienia do Kajfasza. Bez ładu i składu. Po drugie “kajfaszowatość” Mariana miała polegać na tym, że spił Halinę? Gdyby upublicznił jej kompromitujące zdjęcia to jeszcze, ale nic takiego nie było. Poza tym kogo miałoby to obchodzić. Nie było postaci epiodycznych i Pupci, ale ile mogę za to nagradzać? 0,5/10.”
~Miguel

“Podstawowym minusem tego epizodu była jego niespójność. Od stania Paździocha poprzez jego brodę, a kończąc na imprezie, a także jego fabuła lub bardziej jej brak. Odcinek ratują teksty typu “twój stojący Paździoch” czy nawet oklepane “Afera jest”. Mimo to czasem się uśmiechnąłem, a na plus zasługuje brak greenboxów (chyba był tylko z okna) i postaci epizodycznych. 4/10.”
~Mungo Jerry

Teks

“Ja mam większe problemy niż twój stojący Paździoch.”
~Halina

“Podobnież na hemoroidy to dobrze tam normalnie cebulą albo kapustą smarować.”
~Boczek

“Tylko ty mi teraz nie wyjeżdżaj z tym Kajfaszem, bo ja cię normalnie w dupę kopnę.”
~Halina