476 Dinozaur

Opis_odc

Wychodzi na jaw, że Arnold Boczek jest posiadaczem zęba należącego do prehistorycznego dinozaura. Ferdek postanawia wyłudzić od niego to znalezisko, a następnie pokazuje je Paździochowi. Okazuje się, że Boczek posiada więcej takich kości. Marian z Ferdkiem postanawiają zdobyć od niego cały szkielet, a następnie go sprzedać.

476

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 21.10.2015

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Lech Dyblik jako Badura
Krzysztof Dracz jako profesor Bronisław Wawrzyniec
Marek Pyś jako Stanisław
Bolesław Abart jako Meller

O_odcinku

“Bardzo, bardzo, bardzo dobry odcinek! 🙂
Nareszcie duża ilość Boczka, którą uwielbiam w takim wydaniu. Świetne zagrał pijanego w kilku scenach, podobała mi się też jego postawa w stosunku do Ferdka i Paździocha czyli taka stanowczość 😀 Załatwianie całego szkieletu za wódkę i mięso idealnie pokazuje jakim jest prostakiem :mrgreen: Scena ze Stanisławem przynoszącym kość i ta pewność Boczka, że to noga świni świetna. Najlepszy moment zdecydowanie to wycieczka do tej jaskini, oraz powrót z Niemcem i Paździoch z pistoletem 😆
Zakończenie niby dobre, ale jako zwieńczenie odcinka wypadło słabiutko, myślałem, że po tekście Boczka, że sprzedał szkielet Ruskim akcja się jeszcze rozwinie… No, ale co zrobić.

Na minus pierwsza, trochę nudna scena i niektóre rozmowy też się przedłużały.

9/10 – jak na razie najlepszy odcinek tej serii :-)”
~Ferdek K

“Bardzo mnie zawiódł ten odcinek. Liczyłem na coś super, a wyszło super przeciętnie. Podobała mi się sama fabuła, tradycyjny sojusz Paździocha i Ferdka przeciwko Boczkowi i scena z Niemcem.

Na minus pierdzielenie na złomowisku x2, na początku i na końcu i o zgrozo Boczek. Był fatalny w tym odcinku. Pomijam juz fakt, ze Arnold przeważnie preferował jedzenie nad alkohol a tu kiełbasa pojawiła się tylko raz. Najgorsze oczywiście było to gadanie po wiejsku. Kiedyś Boczek ratował ten serial, teraz ciągnie go w dół. Mam wrażenie, że Pan Gnatowski czasem wykrzykiwał swoje kwestie, nie podobała mi się Jego gra, ale wiem, że źle się czuje, wiec tu trochę odpuszczam.

Zakończenie mogło być ciekawsze, np, że do Boczka puka KGB, bo szkielet był fałszywy, zwieńczone tradycyjnym “w mordę jeża”; g*** mnie obchodzi czapka Badury. Ten karypel ze złomu też chyba będzie już w każdym odcinku, a w ogóle mnie nie bawi.

4/10, głownie za pomysł, nawet dobrego nazwiska dla Dracza nie wymyślili.”
~Miguel

“Dosyć dziwny odcinek , ogólnie cieszy współpraca Ferdka z Paździochem przeciwko Boczku ale wykonanie dosyć średnie. Sceny z Halinką i Mariolą wciśnięte na siłe Te aktorki naprawdę w tym sezonie nic nie wnoszą. Dużo wpadek w opisie było , że ten kieł dinozaura Ferdek widział w tv , że Boczek sobie nim robił dziury w pasku a nic takiego nie miało miejsca. Fabuła podobna co do odcinka “Rybny Targ” jednak co najmniej 100 różnic między tymi odcinkami mógłbym wypisać na oczywiście na korzyść ” Rybnego Targu”. Odcinek oceniam na 2/10.”
~Ręka

Teks

“Stanisław, co ty tam robisz? Zostaw ten czajnik, wypierdzielać mi stąd!”
~Badura

“Ale panie, ja żem widział – pan jeszcze tam we kredensie to wino se masz.”
~Boczek

“Jeżeli w ciągu 10 minut nie zobaczę szkieletu to pana zastrzelę!”
~Paździoch do Boczka