477 Memento mori

Opis_odc

Halina oświadcza Ferdkowi, że po śmierci nie chce z nim spoczywać w jednym grobie. Kiepski jest z tego faktu niezadowolony i zaczyna pytać się sąsiadów oraz okolicznych znajomych jak wygląda ich wizja pochówku.

Odc477

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 28.10.2015

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Krzysztof Dracz jako ksiądz
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Marek Pyś jako Stanisław
Grażyna Zielińska jako gosposia

O_odcinku

Ogólnie to całkiem ciekawy i dość przyjemny odcinek. Dobrze, że nie było jakiejś smętnej muzyczki i filozofii. Na jedyny minus tego odcinka składa się nuda w scenie na złomie i pod Stasiem. Na największy plus zasługuje zakończenie, jedno z lepszych ostatnio. Takie swojskie. Lubię jak Ferdek tak charakterystycznie się uśmiecha. 7/10

Tak nawiasem mam wrażenie że ten staruszek z Tybetu miał być pierwotnie zagrany przez Smolenia. No, ale czemu tak nie było to każdy wie…”~Mungo Jerry

“Sympatyczny odcinek o dość ciekawej tematyce. Praktycznie każda ze scen mi się podobała i stanowiła osobne stanowisko każdego z bohaterów jak by chciał być pochowany, z kim i w jakim “opakowaniu.” Fajna była także opowieść Heleny o wycieczce to Tybetu i fascynacja Mariana oszczędnościami Tybetańczyków na pochówku. :mrgreen: Jest to też jeden z nielicznych odcinków w których podobała mi się scena na złomie. Pomysły kolegów Badury genialne. :lol: Kozłowski też niezły. Malinowska z osobliwym napisem na pomniku pośmiertnym znakomita.
Znowu wkradła się podwiniętą wykładzina w kilku scenach greenboxowych, niby nic takiego, ale przecież można było to w dość łatwy sposób uniknąć. :evil:
Dam 8/10

~Vito_Corleone

“Słaby odcinek, choć z dosyć ciekawą fabułą. Na plus przede wszystkim dobra interpretacja , opowieść Heleny oraz zakończenie. Wydawałoby się, że odcinek słaby nie był, gdyby nie zapychacze i obrzydliwe jedzenie pączków. Nie podobało mi się również zachowanie Ferdka, jak pytał się o miejsce na cmentarzu i te plany…pochówku siebie. Słabo to wyszło.

4/10″
~Fredzio i Edzio

Teks

“Halinka, mój dziadek wódkę pił i 98 lat żył!”
~Ferdek

“Panie, państwowo Panie, to Pana byle gdzie zakopią z byle kim.
Panie, Pan nawet nie będziesz wiedział z kim Pan leżysz.”
~Ferdek

“Ja postanowiłam, że ja nie chce leżeć przy Tobie w jednym grobie.”
~Halina