481 Dziwadło

Opis_odc

Ferdkowi giną ubrania. Halina jest tym faktem bardzo zaniepokojona. Z braku odzieży, Kiepski musi chodzić w piżamie. Wkrótce wychodzi na jaw, że Ferdek sprzedał większość swoich ubrań Paździochowi. Nie sprzedał jednak swojego dresu, który mimo to zniknął.

Odc481

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Patrick Yoka
Premiera telewizyjna: 2.03.2016

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Renata Pałys jako Paździochowa
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Jerzy Cnota jako Kopciński

O_odcinku

Ja was ludzie nie rozumiem, nagle jak Yoka napisał sam scenariusz to jest cacy, bo mu się odcinek udał, a niby Sobiszewscy ciągną według niektórych serial na dno. Dziwne, że wcześniej było na odwrót :-P

Według mnie odcinek bardzo dobry, te strasznie niskie oceny są przesadzone. A, i co do fryzury Boczka – mi on się w takiej widzi, super wygląda w kitce. Nie wiem czy wiecie, czy nie. Dariusz Gnatowski ma ogromną łysinę z tyłu głowy, więc wcale się nie dziwie, że ma włosy zaczesywane do tyłu. Wygląda w nich dobrze, na pewno lepiej niż w krótkich, gdzie łysinę miał farbowaną na czarno…

Na plus pierwsza kłótnia, tylko po co te krzyki Ferdka? Strasznie darł jape. A Halina po cichu. Jednak humoru nie brakowało. Boczek genialny, a moment, gdy Ferdek sięgnął po gaśnice bardzo zabawny :mrgreen: Paździoch grał w końcu siebie, czyli chytrą mendę. Scena, gdzie wymieniali ubranie na alkohol i te teksty, że koszula jest do dupy, bo metka jest przeszyta świetna :lol: Jeszcze jak wychodzili do kościoła, Boczek znowu chichrał, a Paździoch wychodzi w ogromnym garniturze :-D Greenbox inny, bo podobno znów wrócili tamci graficy od wcześniejszych sezonów – muszę przyznać, że fajnie wykonany. Kopciński na plus. Boczek znowu mistrzowski :-) Śledztwo Halinki w porządku, dla mnie nic się nie dłużyło, a całość oglądało się z ciekawością. I jeszcze ten Marian “To co? Handelek?” – geniusz :mrgreen:
Zakończenie mega, zaleciało trochę “Zamianką”, ale inaczej chyba nie mogło być.
No i oczywiście Helenka, jak zwykle bez zarzutu :-)

Na minus to tak jak mówiłem – darcie mordy Ferdka, momentami dziwna gra Haliny, niestety powrót Jolasi i Waldka (w sumie na dziś, to mały minus bo jakoś wyjątkowo mnie nie zirytowali).

Zmiany zaliczam na plus, jednak do łóżka będę musiał się przyzwyczaić :-P Pewnie tamto już dłużej nie wytrzymało lub było w złym stanie. Możliwe, że odc. “Tapczan” nawiązywał właśnie do tego.

Odcinek oceniam na 8/10. Czekam na następne!”
~Ferdek K

Nie było tak źle, odcinek nawet da się obejrzeć. Pomysł ze sprzedawaniem ubrań przez Ferdka za alkohol niezły tylko gra Grabowskiego mocno taka sobie. Paździoch śmiesznie wyglądał w dresach Ferdka, trochę jak w odcinku “Zamianka”. Sceny z Boczkiem też na plus, choć w tych długich włosach wygląda dziwnie. Za to poważnym minusem jest powrót Jolasi (Boże co ona miała na głowie :roll: ), Waldka i rodzinnego obiadku. Scena głupia, nieśmieszna i zupełnie nic nie wnosząca. 5/10 mogę dać.
~Ferdas20

“Odcinek dość dziwny naprawdę ciężko mi go ocenić. Na początek lekkie zdziwienie czyżby czcionka w tytule lekko się zmieniła? No i nowe łóżko u Kiepskich i Paździochów. Faktycznie fabuła podobna z odcinków ” Zamianka” i ” Tajemicza Historia”. Bardzo słaba gra Sztuki i Grabowskiego. Fryzurka Gnatowskiego i Żukowskiego bez komentarza , zwłaszcza Żukowski wyglądał jak łach. Bardzo kiepska muzyka , zauważyłem że dźwięk w momencie retrospekcji jest podobny do tego z pierwszych sezonów. Ocena słaba 4.
~Ręka

Teks

“A spróbuj Pan jeszcze swoją dużą dupę posadzić na sedes, to ja osobiście poddam Pana likwidacji!”
~Ferdek do Boczka

“Ale ja chcę zająć miejsce w pierwszym rzędzie i widzieć, a nie stać z tyłu pod głośnikiem, żeby mi nogi w dupę weszły!”
~Helena

“Marian, nierobie jeden! Pijaku przebrzydły, na bazarze byłeś?”
~Helena