482 100 jaj

Opis_odc

Ferdek ma sen, w którym koło pieca w pokoju widzi najpierw Babkę, a potem srokę. Halina twierdzi, że sroka we śnie to zły znak. Kiepski znajduje schowany w piecu testament Babki. Okazuje się, że wyrodny zięć Rozalii dostanie od niej w spadku cenny upominek. Musi tylko zjeść 100 jaj na twardo i żabę.

stojaj

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 9.03.2016

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Renata Pałys jako Paździochowa
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Krzysztof Dracz jako mecenas Kozioł
Lech Dyblik jako Badura
Marek Pyś jako duch Babki i Stasiek
Rafał Kwietniewski jako sekretarz

O_odcinku

Kolejny bardzo poprawny odcinek w tym sezonie. Niczym nie irytował, miał ciekawą fabułę i kilka zabawnych scen.

Podobał mi się moment, gdzie Mariolka naskarżyła na Ferdka (“Ty faryzeuszu jeden”), tekst z listu “jeśli to czytasz to znaczy, że niestety jeszcze żyjesz”, Boczek proponujący, że może za darmo dokończyć jajka, jeśli Ferdek nie da rady, Paździoch szukający snu w książce telefonicznej oraz zakończenie.

Na minus złomowisko i ta maniera Dracza. Zabawna, ale przedawkowana.

8/10 ze względu na wykorzystanie głosu Babki i przypomnienie o Niej.”
~Miguel

Bardzo dobry odcinek. Na plus Halina opowiadająca o tym jak Ferdek zwracał się do Babki. Na minus zobrazowanie snu Kiepskiego. Helena w formie, znów Marian dostał pouczenie, tym razem za czytanie książki telefonicznej zamiast sennika. Sama przepowiednia też na plus. Oczywiście Ferdek musiał od razu szukać dolarów. I dobrze, widzowie poznali zabawną treść listu, z powtarzającym się słowem kanalia. Kolejna wybitna kreacja Dracza, który po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych aktorów w tym kraju. Mecenas był bardzo śmieszny. Na plus także namawianie przez Halinę, Mariolę, Mariana i Arnolda do zjedzenia jaj i żaby Ferdynanda. Słabo wypadła opowieść Staśka – znajomego Badury. Nie rozumiem po co pojawił się tam Walduś i Jolasia, zostali wepchnięci na siłę. Orkiestrę oceniam neutralnie. Genialne miny Ferdka podczas jedzenia, bardzo mnie rozśmieszyły. Dobre również zakończenie, szkoda tylko, że sroka wyglądała mało realistycznie.

Odcinek bardzo dobry. Moja ocena to 7/10. Nie zabrakło dobrych tekstów.
,, Stara cholera dolary schowała.” – Ferdek”
~Jurij

Fajny odcinek z dobrze poprowadzoną historią. Praktycznie każda scena coś wniosła, nic się nie nudziło. Sama fabuła była dość zabawna i ciekawa. Dracz jakoś dziwnie z tą manierą wypadł, ale cóż sama postać nie była zła. Fajnie, że reszta bohaterów zagrzewała Ferdka do wzięcia udziału w konkurencji. Paździoch z książką telefoniczną. :lol: Po co tam byli Pupcińscy? Chyba tylko po to żeby się pokazać, ale całe szczęście, że nikt nie darł mordy. Zakończenie genialne. Dam 9/10
~Vito_Corleone

Teks

“A kto ją na 3 Zdrowaśki do szafy zamknął, że mało kobicina zawału nie dostała?”
~Halina

“Przecież po 50 jajkach mnie do Bonifratrów nogami do przodu wywiezą!”
~Ferdek

“Jak się dupa wypości, to się zje i kości.”
~Halina