499 Masz wiadomość

Opis_odc

Pewnego dnia Ferdka odwiedza Paździoch. Ma dla sąsiada nietypową propozycję – chce, aby Kiepski wysłał mu SMS-a o treści miłosnej. Chce w ten sposób wywołać zazdrość żony. Ferdek zgadza się i w ten sposób rozpoczyna się SMS-owy romans pomiędzy sąsiadami.

maszwiadomosc

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 19.10.2016

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa

oodc

“Jeśli do zwykłych odcinków doliczymy odc. specjalny ,,Wielki Bal”, to właśnie ,,Masz Wiadomość” jest okrągłym odcinkiem. Miałem obawy przed tym odcinkiem, ale okazał się on klimatyczny już od pierwszej sceny. Może to dzięki braku naszej ,,ulubionej” parki. Szkoda jednak, że Boczka też było mało, ale jak już był, to padły różne zabawne teksty, np. o wodzie z kibla. Cieszę się z powrotu Mocnego Fulla- ostatnio było go tak mało, a teraz hurtowo- ok. 24 puszek. To taki drobiazg bez wpływu na fabułę, ale budujący klimat. Poza tym Ferdek i Paździochowie mieli wiele zabawnych tekstów, tak dużo, że aż mi się ich nie chce wyliczać. Cieszę się, że wśród tych tekstów pojawiły się też stare. Halinka bawiła już trochę mniej, ale nie marudzę, bo też nie było źle- wypadła znacznie lepiej niż w poprzednich odcinkach. Szkoda tylko, że greenbox się pojawił- dało się pogadać w kamienicy. Sama rozmowa była bardzo dobra i nie mam zastrzeżeń. bardzo dobrze wyszły sceny w sypialni Kiepskich i Paździochów- często średnie, a teraz bardzo zabawne. Rewelacyjne zakończenie. Odcinek trochę podobny do odc. ,,Miodowych Lat” 116. ,,SMS”- tzn. podobny motyw, bo realizacja zupełnie inna.

10/10
Bez tego greenboxa by było idealnie, ale już zaokrąglę, wybaczę tą jedną scenę.”
~Pabfer

“Bardzo ciekawy odcinek oparty na prostym schemacie – chęci wywołania zazdrości.
W przypadku Paździocha znamienne jest, że chce jednocześnie wkurzyć swą wiedźmowatą żonę. Do pewnego stopnia mu się to udaje, ale raczej przez zakłócanie snu dzwonkiem telefonu. Ferdek z kolei wykorzystuje plan Paździocha do alkoholowego zysku, a z czasem – podobnego celu. Z równie kiepskim skutkiem. W obu przypadkach (nie) powodzenie operacji wiąże się z sytuacji prowokujących. Albo nikt nie wierzy w to, że ktoś mógłby chcieć z nimi romansować, albo śmieje się (Halina, Helena, Boczek) z absurdalności owego romansu. Musi to wywoływać frustrację Paździocha i Ferdka. Sami są jednak winni swojej sytuacji.
Na plus odcinka zaliczyć na pewno trzeba wiele ciętych i śmiesznych tekstów, obecnych chociażby w rozmowach Kiepskich i Paździochów, sms-ach, jak też sytuację z wybuchem śmiechu Haliny. Epizod zrealizowany małym nakładem środków, ale świetnie napisany i nakręcony. Na szczęście, nie jest to powtórka odcinka z przeszłości.
Bardzo dobry odcinek. 8/10. :)
~lukaszlipinski

“Ten odcinek jest idealnym dowodem na to, że skupienie akcji wobec 5 bohaterów oraz prosta fabuła to recepta na bardzo dobry odcinek. O ile w niemal każdym z nowych odcinków wypisuję jakieś minusy, o tyle tutaj tego nie zrobię. Odcinek jako całość był bardzo zabawny. Pojawiło się mnóstwo śmiesznych tekstów (między innymi Heleny), teksty smsów były miażdżące :mrgreen: , a dodatkowo odcinek pozbawiony był zbędnych zapychaczy i aktorów gościnnych. Niewątpliwie jest to póki co najlepszy odcinek tej serii oraz jeden z lepszych odcinków z ostatnich lat (na poziomie Obserwatora lub nawet lepszy). Wystawiam mu z czystym sumieniem ocenę 10/10 :!: Oby było więcej takich odcinków. :-)
~Brady

Teks

“-Panie, a daj pan choć jedno, gorąco jest, człowiekowi pić się chce.
-Tak? Wody z kibla się pan napij, dobre?”
~dialog pomiędzy Boczkiem a Ferdkiem

“Jak ta kretynka jeszcze raz po nocy wyśle do ciebie SMS-a, to ci tego androida w dupę wsadzę!”
~Helena

“Prosiaku, czy byś chciał wychłeptać trochę miodku z mojej pasieki? Pszczółka Maja.”
~treść SMS-a do Ferdka