524 Arcyfakt

Znika Andrzej Kozłowski. Ferdek jest tym faktem zaniepokojony i chce się dowiedzieć, gdzie przebywa prezes. Paździoch kieruje go do niejakiego Tadeusza Kościeja, który być może wie, gdzie przebywa zaginiony. Tymczasem Helena zostaje wróżką, w wyniku czego Halina zaczyna wierzyć w przepowiednie tarota.

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 25.10.2017

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Joanna Kurowska jako Kozłowska
Krzysztof Dracz jako Kościej
Michał Grudziński jako rycerz
Rafał Kwietniewski jako mężczyzna

“Porąbany odcinek. Jedynie początek i nieliczne późniejsze fragmenty były znośne. Świetna była kłótnia Paździochów o awokado “Odezwał się pan prostata co do sracza lata”. :mrgreen: Dobry też dialog Ferdka z Paździochową, a szczególnie odpowiedź Ferdka o “tym drugim”. 😆 Potem fajny był również tekst Haliny do Ferdka, żeby on wyciągnął piwo i posadził dupę zamiast jechać do Sulistrowic. Ale reszta… żenada i katastrofa. Ani to nie było śmieszne ani straszne, scena w jaskini i w ogóle cała ta postać grana przez Dracza… szkoda słów na to. Niech ten sezon będzie ostatnim. :-> Daję takie słabe 3/10 za Paździochów, którzy uratowali ten odcinek od totalnego spoczynku na dnie.”
~Matrixun

“Oszukali nas. Bardzo mało było o tym Świętym Gralu, a Paździocha więcej niż zwykle, ale i tak mniej niż to wynikało z opisem. Na minus sceny z Haliną oraz greenscreeny. Rozmowa z Draczem mogła być 1 sceną w piwnicy, a sztucznie przeciągnęli ją na 4 sceny- 2 w piwnicy i 2 na greenscreenie. Niech sobie będzie scen w kamienicy ile chcą, ale greenscreeny mi przeszkadzają. Na plus aż 3 wątki- zaginięcie Prezesa, poszukiwanie Świętego Graala i tarot. To niespotykane. Wątek z tarotem mi się nie podobał, bo to szatańskie, ale Helena zabawnie wypadła w scenach z Ferdkiem. Dobra gra aktorska Dracza i ogólnie parodia Indiany Jonesa na plus. Na minus scena u Malinowskiej. Zakończenie na neutral.

6/10
Za całkiem mało drażniących elementów.”
~Pabfer

“Bardzo dziwny odcinek. Na początku myślałem że Polsat puścił jakiś inny z nowych odcinków bo nic nie było o gralu tylko o Kozłowskim i tarocie. Właściwie pierwsze sceny które zgadzały się z opisem pojawiły się jakoś w połowie odcinka. Kolejne sceny zamiast dalej iść w tym temacie znowu dotyczyły głównie Kozłowskiego.
Mieliśmy również mnóstwo zapychaczy choćby w postaci słynnego małżeństwa. Zakończenie nawet fajne ale mimo to odcinek był słaby. Zapewne gdyby Paździoch był w lepszej formie było by go więcej i było by bardziej jak dawniej a tak mieliśmy zmarnowany gigantyczny potencjał tego odcinka dlatego tylko
3/10”
~ms.

“Jesteś odrażająca psychicznie i odpychająca fizycznie!”
~Paździoch

“Pan prostata co do sracza lata!”
~Helena

“Adwokat to jest bardzo dobry, słodziuśki alkohol, do lodów jest dobry.”
~Ferdek