528 Mężczyzna w kapeluszu

Halina Kiepska dochodzi do wniosku, że czas wymienić wersalkę i co gorsza fotele na nowe. Ferdek jest tym faktem przerażony. Okazuje się, że Boczek widział mężczyzn, którzy wynosili legendarny fotel Kiepskiego. Zdesperowany mężczyzna chce za wszelką cenę odzyskać swój ulubiony mebel. Rozpoczyna poszukiwania.

Reżyseria: Patrick Yoka
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Patrick Yoka, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 29.11.2017

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Jan Jankowski jako mężczyzna
Andrzej Kłak jako kapucyn
Marek Pyś jako Stasiek
Jacek Braciak jako rewolwerowiec
Agnieszka Więdłocha jako kobieta
Paweł Okoński jako barman
Aleksandra Zienkiewicz jako kelnerka
Dorota Piasecka jako Jaskólska
Juliusz Rodziewicz, Jerzy Mularczyk, Marian Czerski, Jacek Aumiller, Marcin Milewski jako kowboje
Mariusz Węgłowski, Włodzimierz Dyła jako tragarze
Tomasz Orlicz jako lektor

“Oby to był ostatni odcinek serialu, który pięknie się zaczął, pięknie trwał, a obecnie w męczarniach dogorywa. Kolejny gniot, na którym się nie zaśmiałem, a jedynie kilka razy uśmiechnąłem. Dużym plusem był Boczek – jego występy wniosły trochę humoru do odcinka. Szczególnie podobało mi się jak poprosił Ferdka o złotówkę i udawał “zamglonego”, żeby wyłudzić drugą. :mrgreen: Paździochowie też nieźli, ale wiele nie zdziałali, by jakoś dodać humoru. Trochę zabawne było wkurzenie Ferdka jak dowiedział się, że Halinka wyrzuciła jego stary fotel (ale jakim cudem takiego 140-kilowego wieprza dwóch facetów dało radę podnieść i przenieść, a on tego nie poczuł? :-P ). Ale to tyle względnie dobrego. Za to minusów była lawina. Przez obiadek z żegnaniem się lewą ręką i złomiarzy, po 2 sceny filmowe, które były takimi zapychaczami, że po prostu w głowie się nie mieści, że coś takiego było fragmentem odcinka Kiepskich. Do tego fatalne sceny na cmentarzu. Harrego Leppera za dużo się chyba naoglądali… I jak nie wzięli Dracza do roli epizodycznej, to nagle dostał ją… Kłak. A może tutaj powinni dać Braciaka zamiast zrobić z nim scenę tak pasującą do odcinka tak jak obecny poziom humoru serialu do poziomu z 2000 roku? Nie mam za co tutaj dać nawet 2 punktów. Wystawiam zatem 1. I niech plan kręcenia kolejnego sezonu wyląduje tam gdzie Ferdek po wizycie złomiarzy. ;-)
~Matrixun

“Ale beznadzieja na koniec sezonu i oby już całego serialu.

Już początek z żałosną Haliną, kichaniem, smarkaniem, fisharmonią, wódką, wrzaskami nie wróżył nic dobrego. Potem obiadek i pseudokatolickie zachowania prostytutek.
Helena i jej wrzątek, kolejna wtórność, z 5 sezonów będzie o tym gadać.

No a potem creme de la creme na tej kupie kamieni, czyli ni stąd, ni zowąd scena z Braciakiem – jednak przebiła Hitlera.
Do tego Whisky z pianką 😆

I pomyśleć, że kiedyś Braciak wystąpiłby np. w Kantry Kurde jako taki Kowboj 🙄
Następna zapchajdziura. Casablanki mu się zachciało…
Kapucyn – Kopernik, kolejne odniesienie bez sensu, tym razem do Nosferatu.

Złomowisko…, 5 minut gadania, zero śmiesznych tekstów.
To samo wcześniej z Kozłowskim – nic a nic.

Kapucyn – Kopernik, kolejne odniesienie bez sensu, tym razem do Nosferatu.

Cały zestaw mebli wyniesiony a tu się pyta tylko, czy jednego fotela nikt nie widział, a jak ktoś miałby rozpoznać który jest który ? Nowych mebli też ani żadnego wybierania ani nic. Lepiej dać zbędne zapychacze.

Nawet ciekawe zakończenie, pokazujące mieszkanie Kiepskich urządzone w innym stylu. Ciekawe porównanie. Nową babę se znalazł na koniec.

1,5/10”
~Kizior

“Chaos bez ładu, składu i fabuły. Pomysł na fabułę był wyjątkowo dobry, ale tradycyjnie tragicznie zrealizowany. Na plus gra aktorska Kotysa, Gnatowskiego, Jankowskiego, Więdłochy i Braciaka. Na minus greenboxy cała masa bohaterów drugoplanowych, epizodycznych i tych z programów TV, zapchajdziury, nuda, brak humoru…

1/10”
~Pabfer

“A to co on robi z panią to jest humanitarne według pani?”
~Helena o Ferdku

“Fotel pana Ferdka zapierdziany historycznie.”
~Boczek

“Panie, a czy ja muszę we Polsce kuźwa wszystkich znać?”
~Boczek