530 Pies ogrodnika

Paździochowie i Kiepscy mają już dość Boczka, który zanieczyszcza ich prywatną-publiczną toaletę. Postanawiają przedsięwziąć odpowiednie kroki, aby raz na zawsze pozbyć się z niej otyłego sąsiada. Pomóc im w tym mają nowoczesne metody zabezpieczające. Jak się jednak okazuje, wcale nie będzie to proste zadanie.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 12.09.2018

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek i Golum
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Piotr Gawron-Jedlikowski jako Hobbit 1
Michał Koterski jako Hobbit 2
Nikola Bogucka i Mateusz Spychalski jako tancerze

Bardzo dobry, przez cały czas stojący na wysokim poziomie odcinek! Fajnie patrzyło mi się na wesołego Ferdka oraz powrót do koncepcji postaci Haliny z sezonów 1-10. Świetny Boczek omijający wszelkimi sposobami zabezpieczenia i jego “Dzień dobry” i “Dobry wieczór”. Reakcja Heleny mistrzowska! Tak powinny być używane przekleństwa w serialu, a nie wielokrotnie na odcinek. Dobra scena niszczenia toalety i Ferdek “skończyło się babci sranie”. Mina Boczka śmieszna, tak jak jego wcześniejsze “wygrzyźnianie się” do reszty sąsiadów. Gdy tylko usłyszałem w ostatniej scenie coś o prywatnej toalecie, to przewidziałem zakończenie. Ale było to chyba najlepsze wyjście. Władca Pierścieni w TV wyszedł dobrze, niezły zapychacz i Żukowski jako niziołek. Na minus Jolanta uspokajająca Waldka, gdy tylko on się odezwie oraz niepotrzebne przerywanie ostatniej sceny tańcami. A co mi tam, dam 9/10!

~WKCM

Bardzo dobry odcinek. :)
Sam pomysł nieco odgrzewany. Tym razem jednak dobrze stworzony na nowo. Świetnie nakręcony, bo pod koniec ery Yoki z realizacją scenariuszy bywało różnie. Na plus, iż cała akcja koncentruje się na piętrze Kiepskich, chociaż odcinki na większym obszarze również lubię. Ciekawy był pomysł zastosowania zabezpieczeń głosowych. Mimo wszystko dobrze, iż nie pokazali, jak Boczek obchodzi je. Wzmaga to ciekawość. Kapitalny pomysł zamurowania kibla, w imię postąpienia jak pies ogrodnika. Kibel w szafie też należy zaliczyć do wielkich plusów. Znów znakomite zakończenie, podnoszące wartość odcinka. :)
Początek nieco długi, ale dobrze wprowadzający temat. Nudzić mogły nic nie wnoszące sceny a la “Władca pierścieni” i “Taniec z gwiazdami”. Irytować mogła nieco Jolaśka, ale i tak jej występ trzeba zaliczyć na plus. Nie wszystkie dialogi były śmieszne, ale nie będę się czepiać. Szkoda też, iż Boczek nie mówił więcej, ponad krótkie teksty. :)
Ogółem: lekko, łatwo i przyjemnie. 8/10. :)

~lukaszlipinski

Kolejny bardzo dobry odcinek będący dowodem na to, że im prostsza fabuła, tym lepiej! Mimo, że temat kibla jest dosyć oklepany, to został przedstawiony w bardzo ciekawy sposób. Na plus wszystkie zabezpieczenia, genialne zakończenie, akcja rozgrywająca się tylko w kamienicy, duża ilość genialnych Paździochów, Boczek łamiący wszystkie zabezpieczenia, wesoły Ferdek oraz występ Prezesa. Na minus Pupcińscy, bez których ten odcinek mógłby się obyć oraz film w telewizji. Ogólnie jednak oceniam go na 9/10. Oby tak dalej :D

~Brady

Panie Paździoch, pan żeś obiecywał, że go pan zastrzeli i żeś go pan do tej pory nie zastrzelił.

~Ferdek o Boczku

Na podwórku się załatwiać, w krzaki!

~Helena

Skończyło się babci sranie.

~Ferdek

  • Pierwotnie odcinek miał nosić tytuł “Sezamie, otwórz się”.
  • Bohaterowie często cytują w odcinku “Ali-Babę i 40 rozbójników”.
  • Jest to pierwszy odcinek w historii, który podczas premierowej emisji średnio oglądało mniej niż 1 mln widzów (ok. 868 tys.).