531 Bankomat

Opis_odc

Halina wyjmuje z bankomatu 300 zł, ale zapomina o wzięciu tych pieniędzy. Razem z Ferdkiem zastanawia się, co mogło stać się z tymi banknotami. Kiepska przypomina sobie, że w pobliżu bankomatu obecny był Paździoch, który staje się natychmiast obiektem podejrzeń. Marian zaprzecza, że wziął pieniądze. Dzieci Kiepskich proponują, żeby sprawdzić monitoring sklepu. Na nagraniu widać jak pieniądze bierze mężczyzna w przebraniu, jednak nikt nie wie kto to może być.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 19.09.2018

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Juliusz Rodziewicz jako ksiądz
Maciej Wilewski jako ochroniarz

O_odcinku

Bardzo ciężki do oceny odcinek.Z jednej strony nudny,a z drugiej mocno zabawny.Ciężko mi wymienić plusy i minusy.Podobali mi się bardzo genialni jak zawsze Paździoch i Boczek.Zabawnie wyszło również jak się okazało że Prezes to ukradł w masce klauna.Dodatkowo świetny był gość od monitoringu z tym jego jedzeniem.Dam 7/10 jak zawsze w tym sezonie.

~boczek22

Niestety tym razem dość słabo. Jeśli chodzi o plusy to na pewno podejrzenia Ferdka wobec Paździocha i dobra reakcja jak miał odgrywać rolę Mariana podczas symulacji. Dobijanie się do Paździochów ciupagą niezłe, ale szkoda, że głównego podejrzanego nie było akurat w domu. Świetna opowieść Boczka i to jego udawanie złośliwego śmiechu Mariana. :mrgreen: Chamstwo Ferdka miało uzasadnienie, więc było okej. Podobnie jak wizyta Paździocha, swoją drogą praktycznie nieobecnego w tym epizodzie oraz przeglądanie monitoringu. Bardzo słabo i nieśmiesznie wypadły z kolei pierwsza scena, oczywiście obiadek (z wyjątkiem rozmowy z Marianem) i wszystko łącznie z zakończeniem od momentu przyjścia Prezesa. Lubię Kozłowskiego, ale zaliczył naprawdę słaby i wkurzający występ. Poza tym dużymi mankamentami tego odcinka jest mała ilość Boczka i Paździocha. Oby za tydzień było lepiej, bo potencjał tutaj był, ale strasznie zmarnowany. 4/10

~Ferdas Kiepski

Słaby odcinek. Praktycznie nie było śmiesznych momentów. Do tego aluzje polityczne o niezawisłych sądach i trybunale. Jak zobaczyłem postać w masce to od razu pomyślałem że to Kozłowski. Zastanawiam się czy odcinek wyśmiewał tzw. totalną opozycję czy PIS. Kozłowski przecież pił za niezawisłe sądy a sam okazał się złodziejem co pokazuje oblicze tych którzy tak bronią postkomunistycznych sądów, z drugiej strony Kozłowski reprezentuje w Kiepskich władzę co sugerowało by że reprezentuje PIS. Tak czy siak odcinek mnie nie zachwycił ale też nie denerwował dlatego dam 4/10

~ms.

Teks

Paździoch nawet tam był, beretem mi się ukłonił.

~Halina

Zajdę na chwileczkę, tylko zzuję mokasyny, bo nogi mnie zapuchli jak balony w karnawale.

~Kozłowski

Milcz jak do ojca mówisz, wężu jeden!

~Ferdek

  • Z odcinka dowiadujemy się, że PIN do karty bankomatowej Haliny to 9270.
  • W odcinku po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawia się scena rozmowy telefonicznej Haliny ze swoją koleżanką, Grażynką.
  • Maska klauna pojawiająca się w odcinku to taka sama jaką nosił Matteo Moroni w swoich filmach.