532 Pacynka

Ferdek staje się gwiazdą internetu. Został bowiem sfilmowany podczas załatwiania swojej potrzeby pod sklepem “U Stasia”. Halina jest z tego powodu bardzo zawstydzona i jednocześnie zła na męża. Okazuje się, że prezes Kozłowski ma pomysł jak odbudować wizerunek Ferdka, aby znów o nim dobrze mówiono.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 26.09.2018

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Beata Rakowska jako dziennikarka
Dariusz Siastacz jako komentator
Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska i Aleksandra Zienkiewicz jako dziennikarki
Rafał Kwietniewski i Błażej Michalski jako dziennikarze
Marcin Grudzień jako kamerzysta
Adam Ptak jako dźwiękowiec
i inni

To co 3 odcinki i z powrotem żegnamy dźwięki w przejściach scen. Można było z tego odcinka wyciągnąć dużo więcej, a tak to dostaliśmy porządną dawkę nudy. Filozofowanie Badury, wkurzająca Halina, irytująca Jolasia i Malinowska itd. Z pozytywów to zamknięcie Boczka w kiblu, akcja z Kozłowskim i oświadczenie oraz program w TV trochę było śmieszne. 4/10

~Ferdas20

Nudny, mało zabawny odcinek, choć z potencjałem. Ten epizod pokazuje jak bardzo ten serial jest już “wypruty”. Cała otoczka, scenografia, greenboxy i brak dźwięków w w przejściach dają wrażenie, że to wszystko jest robione na odwal, byleby tylko cokolwiek zmontować i czerpać zysk. Nie oszukujmy się, tylko po to dla Polsatu są dziś Kiepscy. Nie podobały mi się zbytnio greenboxy, choć nie były tak irytujące jak to bywało w poprzednich seriach. Gra Haliny znowu nieciekawa, odrzucająca. Szczękościsk u niej jest bardzo widoczny. Jedyny dla mnie zabawny moment odcinka był wtedy, kiedy Halina chciała niepostrzeżenie wyjść z mieszkania i zamknęły z Mariolą Boczka w WC. Do tego zabawni Paździochowie. Sceny z prezesem nudne i takie typowo zapychające odcinek. Na plus to wyjście Ferdka do dziennikarzy na korytarzu – w stylu dawnych odcinków. Zakończenie znowu z przesłaniem, szczególnie ostatnie słowa Malinowskiej. 4/10.

~Ferdziul

Mocno przeciętny odcinek. Tym razem zacznę od słabych rzeczy, gdzie muszę wspomnieć o nudnej pierwszej scenie, występie Badury i Jolasi czy scenie w kuchni z Kozłowskim. Malinowska i program w TV neutralny. Nie rozumiem, dlaczego nie było dźwięków w przejściach. Szkoda również, że występy Boczka i Paździochów ograniczył się do około minuty. Mimo to, zamknięcie Boczka w toalecie na plus, tak samo jak tekst “gratulujemy kompromitacji”, czy też liczenie wyświetleń i polubień. Spodobało mi się przemówienie Ferdka do dziennikarzy oraz gra aktorska Sztuki (wyjątkowo). Zakończenie również na plus, świetne przesłanie. Odcinek oceniam na 6/10.

~WKCM

Halinka, ale kogo to obchodzi gdzie kto sika? Wszędzie ludzie sikają.

~Ferdek

Szczur? W dupę ugryźć chciał?

~Boczek do Mariolki

Olewać to każdy jeden potrafi, ale robić to nie ma komu.

~Halina

  • Jolasia jest spod znaku Panny.
  • Ulubiony kolor Jolasi to różowy.
  • W odcinku po bardzo długim czasie pojawia się jeden z kultowych tekstów “Zarobić, a się nie narobić”.