533 Ciuciubabka

Opis_odc

Halina jest załamana, gdyż czuje się stara. Wszystko przez sytuację, jaka spotkała ją w tramwaju, gdzie młody mężczyzna ustąpił jej miejsce siedzące biorąc ją za staruszkę. Kiepska żali się rodzinie i Paździochom. Helena oraz Kozłowska radzą Halinie, by poddała się wstrzyknięciu botoksu, co może ją odmłodzić.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 3.10.2018

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Joanna Kurowska jako Kozłowska
Krzysztof Dracz jako lekarz
Michał Grudziński jako starszy pan
Joanna Majstrak jako pielęgniarka

O_odcinku

Słabo, słabo. Największy minus to niedopasowane śmiechy, tuż potem irytujący bohaterowie (Jolasia, Kozłowska). Wielkie nadzieje wiązałem z Paździochową, ale była tylko w jednej scenie. Może się wydawać że dałem więcej plusów niż minusów, ale były to w większości pojedyncze dialogi. Pierwszy występ Dracza w sezonie na neutral. Wcale nie bawił, ale też nie irytował. Śmiesznych tekstów było malutko w porównaniu do reszty odcinków sezonu. Boczek wepchnięty na siłę. Szkoda, że nie rozwinięto wątku roweru. Spodobało mi się zakończenie.
3/10

~Szymek_19

Całkiem dobry odcinek. Na plus pierwsza scena i Ferdek z tekstem “Bardzo dobrze bo staruszkom się miejsca ustępuje”. Dobra też scena u Paździochów i Paździoch użalający się że na jego widok ludzie miejsca nie ustępują. Na plus także tekst prezesowej o krawacie ale sama scena u Kozłowskich na minus, długa i nudna. Dobre także zakończenie. Generalnie było jeszcze kilka śmiesznych tekstów podczas których się zaśmiałem. Na minus mało Paździocha, mało Boczka, obiadek i trochę nudy. Jestem jednak pozytywnie zaskoczony bo patrząc na oceny myślałem że będzie gorzej a było nawet nieźle
5/10

~ms.

No tym razem nie będzie kolorowo. Słabo nudno i męcząco. Za dużo Halinki i jej nudnego pieprzenia z Prezesową czy Paździochową. W dodatku te sceny były strasznie dłużące się a obyczajowy klimat który dominuje u Adka pogrążył zupełnie ten odcinek. Na malutki plusik Boczek dostarczający jad kiełbasiany. Dobrze, że sie pojawił już myślałem, że w ogóle go nie bedzie. No ale nie ma co to jest serial komediowy a ten odcinek nie śmieszył. Jako inny twór też się nie zdał. Także panie Adku pierwsze 1/10 ode mnie.

~Mungo Jerry

Teks

Nie becz, bo starość nie radość, młodość nie wieczność.

~Ferdek

Szczęść Boże, panie doktorze.

~Boczek

Zaraz do ojca twego pójdę, dupę skroi ci, ty gówniaro jedna ty!

~starszy pan

  • Z odcinka dowiadujemy się, że Boczek dorabia sobie dostarczając jad kiełbasiany do kliniki.
  • Helena pali cienkie papierosy.