534 Grzmot

Ferdek spotyka w parku prezesa Kozłowskiego wracającego z partii golfa. Nazajutrz okazuje się, że Boczek posiada ogromny talent do tej gry. Kozłowski postanawia zaprosić go do kolejnych rozgrywek. Z czasem kariera Arnolda rozwija się, mężczyzna zaczyna odnosić sukcesy w wielu turniejach.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 10.10.2018

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Joanna Kurowska jako Kozłowska
Beata Rakowska jako redaktorka
Jan Jankowski jako Krzysiek
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Marek Pyś jako Stasiek
Wojciech Dąbrowski jako Rysiek

Dobry odcinek szczególnie jego druga część. Zaczęło się słabo z złomiarzami, ale później sukcesywnie coraz lepiej. Na plus Ferdek o wyrzucaniu słoika, scena pod kiblem z wszystkimi, nocna rozmowa z Marianem jak i późniejsze wylewanie szampana. Te sceny to tak naprawdę plusy w minusie bo pan Kotys nie wygląda za dobrze . W zakończeniu natomiast czegoś mi brakłom Czegoś co spowodobałoby koniec kariery Boczka. 7/10

~Mungo Jerry

Świetny odcinek w lekkim, choć pod koniec bardziej ambitnym, klimacie.
Dużym plusem był sam pomysł – kariera golfowa Boczka. Ogólnie jego i Paździochów było w tym odcinku dużo, co jest znaczną wartością dodatnią. Poza tym przez zdecydowaną większość odcinka było lekko, przyjemnie, a bohaterowie uśmiechali się i żartowali, czego nie było od lat. Fajnie uchwycony motyw zazdrości Ferdka i Paździocha wobec sukcesu Boczka, który wyrwał się w świat i zrobił karierę. Sama zemsta to najlepsze sceny w odcinku. Na koniec miłym dodatkiem była scena w sypialni.
Ze spraw pobocznych – greenboxy i sceny w plenerze wypadły znakomicie. Są nawet lepsze, niż pod koniec Yoki. Trochę przydługie wprowadzenie. Sceny w kuchni, w sypialni i w parku mogły być krótsze. Niepotrzebne było też przesadne podlizywanie się przez wszystkich, w tym Ferdka, Kozłowskiemu.
Niemniej, w pełni zasłużone 8/10. :)

~lukaszlipinski

Wreszcie nieco ambitniejszy i przede wszystkim niewymuszenie zabawny odcinek. Scena wprowadzająca okropna, dało to się lepiej rozpocząć niż złomiarzami, ale świetnie ukazana hipokryzja Ferdka który niby gardzi tym że ludzie wydają na byle co pieniądze kiedy inni głodują ( i tu przede wszystkim autentycznie zabawny wątek słoika), a kiedy przychodzi co do czego to gardzi tylko najbliższym otoczeniem, a Kozłowskiemu tańczy jak ten mu zagra. I tu też fajnie przedstawiony Kozłowski jako elita, Paździochowie go ciągle o wszystko proszą, a ten raczej jest zajęty wyłącznie swoją egzystencją. Może przesada z tą elitą, ale z czasem wszystko w tym odcinku zaczyna być z przymrużeniem oka. Świetne prześmianie “gwiazd” trochę byłem uprzedzony do Boczka sławnego z powodu golfa, ale mamy przecież tylu ludzi znanych z tego że są znani, że w sumie mi to pasuje. I tu dochodzi świetny wątek zemsty i późniejsza radość Ferdka :lol: świetne. Plus też za to jak Halina tą radość źle odebrała.
Na minus gra aktorska, tu już nie było tak kolorowo: Sztuka, Mularczyk, Rakowska czy wreszcie koledzy Kozłowskiego wypadli strasznie słabo, a Pupcińskich już mogło nie być, kolejny występ na siłę. 5/10

~Bździuch

Pan jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wie.

~Paździoch

No i właśnie zapomniałam powiedzieć o zanieczyszczaniu toalety przez tego pana, panie prezesie.

~Helena o Boczku

Ja w ogóle jestem zadowolony, że grubas się wyprowadził, bo przynajmniej kibla nie blokuje i cebulą i czosnkiem nie śmierdzi.

~Ferdek o Boczku

  • Samochód, którym jeździ Boczek to Porsche panamera.
  • Paździoch w młodości grywał w golfa i nawet planował w tym kierunku rozpocząć karierę.