536 Kto pierwszen ten lepszen

Opis_odc

Halina znajduje pod śmietnikiem elegancką kanapę, o której marzyła. Z pomocą Badury i jego kolegów zabiera ją do domu. Kiepscy cieszą się z nowego mebla, jednak marzy im się jeszcze jedna podobna kanapa. Nieoczekiwanie następnego dnia pod śmietnikiem stoi dokładnie taki mebel. Po zabraniu go do domu pojawia się problem – mają w mieszkaniu za dużo mebli.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 24.10.2018

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Jan Jankowski jako Eugeniusz
Andrzej Kłak jako Mikołaj Kopernik
Marek Pyś jako Stasiek
Weronika Książkiewicz jako Oliwia
Włodzimierz Dyła jako Gąsior

O_odcinku

Mój przesadni optymizm gaśnie z odcinka na odcinek. Znowu słaby epizod. Napiszę co na plus: sceny z Paździochami i wywożenie Boczka na deskorolce. No i tyle bo reszta jest po prostu nijaka i pisana na siłę co powoduje że się po prostu źle ogląda. Halina była wybitnie irytująca wręcz zachowuje sie jak nienormalna. Tak samo nielogiczne zakończenie. Halina miała gwizdek a go nie użyła. Ale co tam pewnie Sobiszewscy zapomnieli o tym. Żenada. 1/10

~Mungo Jerry

Świetny odcinek.
Ciekawy pomysł, z pozoru z lekka odgrzewany; tym razem jednak – zupełnie inaczej uchwycona rywalizacja Kiepskich, a właściwie Halinki, o dobra doczesne. Filmik rozpoczynający – ujdzie, choć przydługi i tak sobie napisany; ważny zaś dla fabuły. Tak samo, jak złomiarze i ich pomoc. Same meble całkiem niezłe, acz czy naprawdę warte aż takiego zachodu? Obiadek rodzinny tym razem na plus. Dobrze, że wystąpili też Paździochowie i Boczek. Scen z wyciąganiem tego ostatniego pijanego – najlepsza w odcinku. Ciekawostką ponowna większa rola nowinek technologicznych i Youtube’a. Udział Mariolki i Kopernika w całej sprawie trochę jednak naciągany; no, ale to Kiepscy, serial surrealistyczny w końcu. Zakończenie – również na plus. Tak, samo jak muzyka w tle, a la francuska muzyka ludowa, kojarząca z plenerem z Wieżą Eiffela w tle.
Na minus gorsza jakość greenboxów w tle w scenach przed kamienicą.
Ogółem: fajnie się to oglądało; miło spędzony czas. 8/10. :)

~lukaszlipinski

Szczerze mówiąc bardzo ciężko jest mi ocenić ten odcinek. Zacznę od plusów. Kapitalny występ zaliczyli tutaj Paździochowie i Boczek, było ich naprawdę sporo i sceny z nimi stały na wysokim poziomie. Szczególnie spodobała mi się nadzieja Mariana na wyprowadzkę Kiepskich, Kotys bardzo fajnie to powiedział. Ogólnie rzecz biorąc Paździoch wypadł w tym odcinku znakomicie, trochę jak za dawnych lat. Boczek jak zawsze śmieszył. Czyli tak – dostaliśmy kilka świetnych scen. A reszta? No cóż, pozostała część epizodu mocno odstawała, delikatnie rzecz ujmując. Dobre były jeszcze tylko pojedyncze teksty, takie jak Ferdka o fotelu albo “Dobrze, że nie Marian”. :mrgreen: Na minus bardzo dużo Haliny, co stało się od jakiegoś czasu normą, za długi zapychacz na początku (gdyby był krótszy to policzyłbym go jako neutral), sceny przy śmietniku, w salonie, występ Mariolki i fatalne zakończenie. O dziwo Pupcińscy nie zawsze irytują w tym sezonie i tak też było tutaj. Nie jest najgorzej, ale do ideału bardzo daleko.

~Ferdas Kiepski

Teks

– Ciekawe co oni teraz jedzą?
– Gówno z chrzanem z majeranem.

~dialog między Mariolą a Ferdkiem

Wiesz co? Skończ to pierdolamento, dobrze? Znajdzie się jakieś miejsce i się postawi ten twój zapierdziany fotel.

~Halina

Zaraz wszystko będzie na judupie.

~Helena

  • Kopernik jeździ Syrenką.
  • Mariolka ma na drugie imię Grażyna.
  • Kopernik ma na drugie imię Alfons.