540 Paź królowej

Opis_odc

Jolasia ogląda w telewizji program, w którym występuje kobieta, która uznaje się za królową. Pupcia idzie w jej ślady i ogłasza siebie królową. Podobnie robią inne kobiety. Od tej pory mężczyźni pełnią głównie funkcje sług. Są poniżani, a nawet chłostani. Paździoch ma tego dość i postanawia działać.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Aleksander Sobiszewski, Katarzyna Sobiszewska
Premiera telewizyjna: 21.11.2018

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Zofia Czerwińska jako Malinowska
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Joanna Kurowska jako Kozłowska
Lech Dyblik jako Badura
Beata Rakowska jako redaktorka
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Andrzej Kłak jako Mikołaj Kopernik
Marek Pyś jako Stasiek
Weronika Książkiewicz jako królowa Weronika
Mariusz Węgłowski jako kat

O_odcinku

Muszę przyznać że aż tak źle nie było. Sceny które były dobre były po prostu dobre. Naprawdę dobre. Bardzo podobali mi się Paździochowie na korytarzu. To jedyne postacie które ciągle doprowadzają mnie do wybuchu śmiechu. Na plus też egzekucja i końcówka w piwnicy. Teraz jest sporadyczna więc fajnie było mi ją zobaczyć. I to w dobrej scenie. Kozłowski i Ferdek pod Stasiem też byli całkiem OK. Niestety cały odcinek miał według mnie niewykorzystany potencjał. Gdyby usunąć Jolaśkę i oprzeć całość o głównych bohaterów powstałby naprawdę dobry odcinek. Sceny z księżniczkami były jak dla mnie po prostu nudne. Jednak to co przelało czarę goryczy to według mnie śpiew Babilony. Ja na prawdę nie wiem jak można stworzyć takie coś na serio. Bo gdyby to była komedia z cyklu takie głupie że aż śmieszne bym to zaakceptował jednak kiepscy to serial komediowy na serio i ciężko mi zrozumieć sens tych jej jęków. Normalnie bym się ulitował i dał te 2-3/10 jednak sam chciałbym zrzucić z ostatniego miejsca Wysokie obcasy i wstawić tam ten odciek by ludzie nie musieli się męczyć daję 1/10

~boczek22

Bo co my tu mamy?
Przesadzoną do granic możliwości irytację postaci Jolasi i oczywiście jeszcze bardziej irytującego Waldka-pantofla (Tym razem jeszcze bardziej), masę greenboxów i irytujących, w swoich najgorszych kwestiach postaci epizodycznych.
Scena w parku to taki “Psychuszkin” (Dla mnie tamten odcinek był średni, ale w rankingu “króluje” na ostatnich miejscach), a cała otoczka przypomina “Wysokie obcasy”. Ciężko więc nie odnieść wrażenia, że jest to odcinek pisany dla jaj, możliwe, że pod wpływem naszych negatywnych komentarzy (i alkoholu).
Zamierzenie czy nie, wyszło świetne dziwadełko, którego piękno objawia się w brzydocie. Mamy znowu teatralne kwestie, obarczone oczywiście marnym kabaretowym humorem charakterystycznym dla poprzedniego sezonu.
Ale tez trzeba tak obiektywnie przyznać, że warstwa satyryczna też coś miała (wreszcie) do przekazania i na prawdę umiejętnie wyśmiewała pewne ruchy polityczne, źle rozumiany feminizm czy wreszcie samą telewizję.
Cała ta otoczka która bardziej sprawdza się jako autoironiczny komentarz Sobiszewskich moim zdaniem jest czymś ciekawym, ale dalej szkodliwym, mimo dość nieszkodliwego, a wręcz mądrego przesłania. I na dodatek mocnego, bo w finale kiedy to torturowany publicznie Paździoch (Swoją drogą ta scena wygląda tak żałośnie i dennie…… i jest tak słabo zaaranżowana, że aż żal tych ludzi wymienionych w napisach końcowych) sam postanawia wymierzyć sprawiedliwość i to ma na prawdę fajny wydźwięk. Ale samo wykonanie to chyba koszmar większości fanów.
Już sam pomysł na Jolasię-królową traktuję jako żart. Ale to by oznaczało, że odcinek był śmieszny, a nie był, może jedynie scena u Stasia miała… no pojedyncze momenty które nie wzbudzały żenady, a to już jest coraz rzadziej spotykane.
No i ta scena śpiewu i te stroje… no ludzie przecież to oczywiste, że to nie było na serio :-P

0 ♥/10

~Bździuch

Plusy:
-opinia Ferdka o Jolasi
-chłosta Paździocha
-zemsta Paździocha

Minusy:
-występ Pupcińskich
-program w tv
-scena u Stasia
-scena w Parku

Moja ocena 2/10

~Crockett

Teks

Halinka, ja ci powiem, że teraz ostateczne przewrócenie w dupie nastąpiło.

~Ferdek

Tak mi się marzy, żeby mojego starego pierdołę złodzieja wychłostali. Należy mu się jak rzadko komu.

~Kozłowska

Na kolana powiedziałam Marian, ale już!

~Helena