553 Święty gral

Opis_odc

Podczas szukania kartofli w piwnicy, Ferdek odkrywa starą butelkę wódki, którą wypija. Ku jego zdumieniu następnego dnia butelka znów jest pełna. W wyniku splotu nieszczęśliwych wydarzeń Ferdek jest zmuszony podzielić się tą informacją z Boczkiem i Januszem.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Karolina Słyk
Premiera telewizyjna: 7.03.2020

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Sławomir Szczęśniak jako Janusz
Andrzej Gałła jako prezes Kozłowski
Joanna Kurowska jako Kozłowska
Lech Dyblik jako Badura
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Marek Pyś jako Stasiek
Paweł Okoński jako król
Piotr Gawron-Jedlikowski jako rycerz

O_odcinku

Jak dla mnie dość dobry odcinek – dobry bo bez fajerwerków ale i tak lepszy niż niektóre dzieła Sobiszy. A no i właśnie jednak nie było tu czuć ich ręki i dzięki temu dość dobrze sie to oglądało.

Dość przyjemnie się zaczęło by szybko zaczął się obiadek , o dziwo rozśmieszył mnie program w TV – przynajmniej był abstrakcyjny a nie jakieś pseudo adaptacje.
Następnie dobre przyjście Janusza a następnie Boczka :arrow: który to zaliczył dobry występ plus powrót “w mordę jeża” a kuźwy nie usłyszałem. Nawet retrospekcja nie była najgorsza. Lekko przydlugawa, ale nawet śmieszna tak samo nazwisko Lord Kozioł z herbu stary cap :lol:
Na plus wspomnienie Babki choć bardziej adekwatne byłoby wspomnienie Malinowskiej no ale plus i tak.
Bardzo dobra nocna scena pod kiblem z Januszem i Boczkiem i to jak się Boczek chciał ukryć :lol:
Zakończenie bardzo dobre :arrow: już się bałem że będzie jakieś filozoficzne a tu proste i pasujące do komedii.
Ogólnie na minus przydlugawa retrospekcja i odgrzania Flaszki.
Paździocha brak – ale szczerze to oceniam to nawet na plus. Tak bardzo jak szanuje Kotysa to w zeszłym sezonie był on już ciezki do oglądania. Być może w tym sezonie zostanie on zmarginalizowany do roli tzw. cameo. Kilka razy ale jak już to porządnie i bez zmęczenia.

A no i co fajne – akcja skupioną na 3 bohaterach. To lubię .
Plus dużo humoru sytuacyjnego (dawno czegoś takiego nie było)

Za to miejscami nieco dziwny język :-P Ogólnie pozytywnie. Teraz wiemy że nowych scenarzystów może być kilkoro (może nawet Sobisze :lol: :lol: ) wiec nie wszystkie karty mamy już na stole. Dalej czekam a temu odcinkowi daje 7/10

Jedna mała nieścisłość po co Kozłowski chował w kółko ta butelkę w piwnicy ? Nie łatwiej by było poprosić Ferdka o przechowanie czy cos :lol:

~Mungo Jerry

Nie no łał, na prawdę nie sądziłem że ten odcinek będzie aż tak dobry. W sumie nie widzę żadnych minusów może tylko ta scena z złomiarzami przebranymi za króla i błazna była nudna.Cała reszta na plus i bardzo fajnie postać Janusza. W poprzednim sezonie był troche nijaki a teraz gogodnie zastępuje Paździocha.
Śmieszny był tekst o lordzie Kozioł herbu stary cap i ostatnia scena.
Pierwszy odcinek otrzymuje odemnie 9,5/10.

~Śmiech Waldka

Witajcie, to moja pierwsza opinia na forum :) wiec witam wszystkich goraco!

Wracajac do odcinka. Moim zdaniem na tle ostatnich 10 sezonow, wypada rewelacyjnie. Duzo scen z humorem (nie jakims super hiper rewelacyjnym ale sie usmialem), Janusz przy wodeczce super! Boczek nie gadajacy jak wiesniak (nareszcie!) Halina grozaca adwokatem ;) i samo zakonczenie, proste wrecz banalne a smieszne.

Uwazam ze jak na kondycje fizyczna, wiek aktorow, ten odcinek byl bardzo dobry! 8/10.

Co do braku Pazdziocha, uwazam ze dobrze ze go nie ma. Pan Kotys nic nie wnosil w ostatnich sezonach. Szczerze mowiac smutno sie robilo ogladajac go….niech zostanie gdzies w tle, w scenach na korytarzu czy w mieszkaniu Pazdziochow albo do wiekszych scen juz raczej Pan Ryszard nic ciekawego nie wniesie….za to Janusz w tym odcinku bardzo dobrze zastapil przy Flaszce swojego ojca ;)

~DieFohlen90

Teks

Zawrzyj klapę!

~Waldek

No, i stracili lorda, znaczy łeb mu upie***lili!

~Badura

Panowie, przepraszam bardzo, ale w zaistniałej sytuacji ja muszę przerwać obrady Kwadratowego Stołu i przełożyć to na termin późniejszy.

~Ferdek