554 Śmierć i zmartwychwstanie

Opis_odc

Badura okazuje się znawcą medycyny. Jego odkrycie naukowe jest zauważone nawet przez profesorów medycyny. Wkrótce po poradę medyczną do Badury przychodzi Ferdek. Badura zaleca mu udawać ciężko chorego, a następnie umrzeć. Kiepski stosuje się do zaleceń Badury, a potem obserwuje jak jego rodzina i znajomi zachowują się po jego śmierci.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Adrian Nowakowski
Premiera telewizyjna: 14.03.2020

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Sławomir Szczęśniak jako Janusz
Joanna Kurowska jako Kozłowska
Marek Pyś jako Stasiek
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Jerzy Mularczyk jako pacjent
Mirosław Kropielnicki jako profesor Wiktor Głąbecki
Damian Kulec jako dziennikarz
Juliusz Rodziewicz jako ksiądz
Przemysław Sejmicki jako pacjent
zespół “Wiązowianie” jako kapela podwórkowa

O_odcinku

To jeden z najbardziej klimatycznych odcinków Kiepskich – serio myślę że mógłby się stać kultowy.

Bardzo dobry początek – Ferdek z dyplomem, scena z Helena, scena pochówku Ferdka a zwłaszcza Ferdek jak się objawił Waldkowi. I pozniej ta cała transmisja.
Odcinek fajnie połączył smutne z wesołym :arrow: coś czego Sobisze nigdy nie potrafili zrobić. Zobaczyliśmy w końcu Paździocha i niestety wiele nie powiedział :arrow: choć dobre było jak dał mu wodké za braterstwo i się gibał na krześle :lol: Nie wiem czemu ale rozmieszylo mnie to.

Na sam minus zły język. Dlaczego złomiarze mówią sobie na pan ??

9/10

~Mungo Jerry

Łaaaa! No nie spodziewałem się dzisiaj że dostanę nowy odcinek Kiepskich. I to w dodatku świetny.
Serio nie wiem co powiedzieć. Nie dość że odcinek powalał ilością śmiesznych momentów to jeszcze cała fabuła strasznie w moim stylu. Dość ciekawie połączone dwa wątki i oba bardzo dobrze poprowadzone i świetnie się ze sobą łączą. Nawet całkiem fajna rozmowa Ferdka i Waldka była. Plus trochę czarnego humoru. :-P Ale znalazło się nawet miejsce na wzruszenia. Dodatkowo odcinek mi się podobał bo to naprawdę dobrze napisana satyra. Po prostu na to jacy są ludzie. I że często docenią człowieka po śmierci. Tak czy siak do odcinka niewątpliwie planuję wracać i załapuje się do mojego top 10 a może nawet top 5 odcinków z ostatnich 4 lat! Kompletnie nienaciągane 10/10! Można zrobić świetny odcinek o Badurze? Można.

~boczek22

Bardzo dobry odcinek. Przede wszystkim był zabawny i miał ciekawą fabułę, co sprawiło, że bardzo szybko upłynął mi czas na jego oglądanie. Nie będę wymieniał plusów, gdyż było ich mnóstwo. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na zachowanie i wygląd Waldka. Patrząc na niego w tym odcinku, miałem wrażenie jakbym oglądał stare odcinki Kiepskich. Bardzo podobały mi się także sceny w salonie z udziałem wszystkich bohaterów, jak i sama stypa. Jedyne, co mnie bardzo rozdrażniło to tekst Mariolki – nie dość, że został wypowiedziany mega sztucznie, to jeszcze był naprawdę nie na miejscu. W związku z powyższym, odcinek oceniam na 9. Jestem naprawdę miło zaskoczony i mam nadzieję, że kolejne scenariusze tego pana będą na tym samym, bardzo dobrym poziomie.

~Brady

Teks

No rzeczywiście osiągnięcie – chlanie piwa na czas.

~Halina

Według mnie to z Badury jest taki lekarz jak z koziej dupy futerał na skrzypce.

~Ferdek

Ja żem wam już dawno mówił, że wam się oczy otworzą jak mnie się zamkną.

~Ferdek