558 Należność za leżenie

Opis_odc

Halina ma pretensje do Ferdka, że ciągle leży. Z telewizji dowiaduje się, że amerykańska organizacja MASA poszukuje ochotników, którzy za dużym wynagrodzeniem przeleżą bez ruchu 2 miesiące. Ferdek zgłasza się, mając 40 lat doświadczenia leżenia. Wszystko komplikuje się, gdy po przeczytaniu regulaminu eksperymentu okazuje się, że zakłada on zakaz spożywania alkoholu.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Doman Nowakowski
Premiera telewizyjna: 11.04.2020

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Anna Ilczuk jako Jolasia
Andrzej Gałła jako Kozłowski
Lech Dyblik jako Badura
Sławomir Szczęśniak jako Janusz
Joanna Kurowska jako Kozłowska
Damian Kulec jako lektor

O_odcinku

Średni odcinek ale nie fatalny. Przede wszystkim sporo nudy i nie wiem co tu więcej powiedzieć-po prostu się nudziłem. :-P Słabo napisana fabuła choć miejsce na humor w przeciwieństwie do dwóch poprzednich odcinków się znalazło. Fajny tekst Janusza o zrzuceniu się z mostu. :-P Ale sama scena strasznie słaba. Choć fajna odmiana że Kozłowski jedzie i to dość ostro po Ferdku. I jakąś tam mądrość odcinek miał. A niech mają te 5,5/10

~boczek22

Można sobie zmieniać reżyserów, scenarzystów a i tak to samo co za Yoki i Sobiszów.
Ile to przegadanych scen nic nie wnoszących – siedzący Marian nie mający nawet siły klaskać – to symbol całkowitego marazmu serialu. A dawniej to by przyjechali naukowcy do kamienicy (żadnych greenboxów by nie było). Wszyscy by leżeli na korytarzu w jakiś kapsułach i Ferdek by po kryjomu podpijał, Boczek podjadał a tu co było ? Szkoda gadać.

~Kizior

Pomysł na odcinek był znakomity, ale nieco gorzej jest niestety z wykonaniem. Na plus stworzenie kontrastu między zabieganym Kozłowskim, a leżącym Ferdkiem, zakład Halinki z Kozłowską, “pojedziemy na te Szynszyle”, Ferdek niechcący leżeć jak mu kazali, zazdrość Kozłowskiego oraz zakończenie. Ja bym fabularnie inaczej poprowadził ten odcinek – w taki sposób, aby rzeczywiście Ferdek pojechał na ten eksperyment. Zbędna była według mnie scena na złomie, Jolaśka trochę za mocno się darła, no i Kurowska momentami denerwowała. Myślę jednak, że wrócę jeszcze kiedyś do tego odcinka – 7/10.

~Brady

Teks

Nie ktoś, nie coś, tylko MASA. MASA, Dolina krzemowa, Kalafiornia, USA.

~Ferdek

Pan żeś jest najbardziej poważnym kandydatem do tego ekskrementu.

~Boczek

No i pojechaliśmy na Seszele – do dupy na raki. No co jak co, ale myślałam, że leżeć to ty potrafisz. A ty nawet tego nie potrafisz.

~Halina