562 Wielki Zderzacz Hadronów

Opis_odc

Kiepscy oglądają telewizję. W jednym z programów popularnonaukowych występuje ich znajomy z czasów młodości – Mirosław Kudaśko, który dziś jest wybitnym naukowcem. Wówczas psuje im się telewizor, a Kiepscy wspominają młodość. Wkrótce profesor Kudaśko odwiedza mieszkanie Kiepskich, a do naprawy telewizora przychodzi polecony przez Badurę Oskar, w którym zakochuje się Mariola.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Doman Nowakowski
Premiera telewizyjna: 9.05.2020

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys jako Paździoch
Dariusz Gnatowski jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Sławomir Szczęśniak jako Janusz
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Marek Pyś jako Stasiek
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Sebastian Stankiewicz jako Oskar
Beata Rakowska jako redaktorka
Jan Jankowski jako młody Ferdek
Urszula Dębska jako młoda Halina
Krzysztof Ibisz jako prowadzący teleturniej
Piotr Miazga jako profesor Kudaśko

O_odcinku

Niezbyt podobał mi sie ten odcinek. Niezbyt podobał mi sie Oskar. Niezbyt podoba mi się to, że Oskar dołącza. Niezbyt. Niezbyt. Niezbyt. Może było tu trochę śmiesznych sytuacji – takie jak wizyta u Paździochów i ich stosunek do Ferdka , Boczek i jego teleportacja do sypialni Kiepskich czy też może też testowanie Oskara – no i moze wyjatkowo młodzi Kiepscy – to wyszło. Sam wątek Kudaśki mało śmieszny i dla mnie za bardzo obyczajowy. Nie wiem jaki też jest sens wprowadzania kolejnej nowej postaci. Ogólnie kiepsko. A no i żenująca Mularczyk z tym śrubokrętem :lol:

3/10 ;-)

Ale i tak lepiej poradzili sobie z taką obyczajówką niż Sobisze

~Mungo Jerry

Dziwaczny odcinek praktycznie pozbawiony fabuły i nie wiem co mogę o nim wiele powiedzieć ponad to że był strasznie nijaki. Było parę śmiesznych scen (Teleportancja,rozmowa pod śmietnikiem,czy walnięcie w mordę Kutaśka) ale całość taka nudnawa i bez polotu choć nie irytująca. Nowy chłopak Marioli też nijaki ale cieszy mnie że nie jest odgrzaniem z Kopernika. :-D I w sumie taki cliffhanger z tym ślubem i nawet jestem ciekaw co będzie dalej
trochę. 6/10

~boczek22

Strasznie dziwny odcinek, a jednocześnie raczej słaby. Ciężko było doszukiwać się w nim jakiejś konkretnej fabuły. Niby akcja się miała toczyć wokół popsutego telewizora, a z drugiej strony pojawił się wątek tego całego profesora i jeszcze na dodatek szukania miłości dla Marioli po raz kolejny. Na plus zaliczam scenę u Paździochów, pijanego profesora, teleportację Boczka i tekst o tym, że: “Zderzać hormony to każden jeden by chciał”. Na minus chaotyczna fabuła (w zasadzie jej brak), retrospekcja, oświadczyny tego całego Oskara, sceny na złomie, program w TV oraz niewielka ilość śmiesznych tekstów. 3/10.

~Brady

Teks

Co ja mam żyć bez telewizora, jak zwierzę?

~Ferdek

Ja wam wtedy szczałem do kawy.

~prof. Kudaśko

Gdzie się tak śpieszyć? Mama, przecie ona ma niecałe 40 lat dopiero.

~Waldek o Marioli