566 Człowiek nietoperz

Oskar przeprowadza eksperymenty na nietoperzu, który niespodziewanie gryzie go w czoło. Po tym incydencie zachowanie mężczyzny staje się coraz bardziej podejrzane i zbiega się z doniesieniami medialnymi o tajemniczym superbohaterze w stroju nietoperza. W tym samym czasie Mikołaj Kopernik postanawia po raz kolejny zawalczyć o Mariolę. Gdy ta go jednak ponownie odtrąca, zaczyna obmyślać zemstę.

Reżyseria: Adek Drabiński
Scenariusz: Karolina Słyk
Premiera telewizyjna: 27.10.2021

Występują:

Andrzej Grabowski jako Ferdek
Marzena Kipiel-Sztuka jako Halina
Bartosz Żukowski jako Waldek
Ryszard Kotys [*] jako Paździoch
Dariusz Gnatowski [*] jako Boczek
Renata Pałys jako Paździochowa
Barbara Mularczyk jako Mariolka
Anna Ilczuk jako Jolasia
Lech Dyblik jako Badura
Sławomir Szczęśniak jako Janusz
Andrzej Kłak jako Mikołaj Kopernik
Marek Pyś jako Stasiek
Henryk Gołębiewski jako Bocian
Beata Rakowska jako redaktorka
Jerzy Mularczyk jako pijaczek
Sebastian Stankiewicz jako Oskar
Piotr Miazga jako niedoszły samobójca
Irena Rybicka jako starsza pani

Podczas oglądania “Jaszczurzego Oka” powiedziałem dziewczynie, że mimo całej swojej beznadziejności może okazać się ono jednym z lepszych odcinków w sezonie. I niestety po seansie “Człowieka Nietoperza” jeszcze bardziej utwierdziłem się w tym przekonaniu.

Początek z komarami zapowiadał się nawet nie najgorzej, ale kolejne sceny całkowicie położyły ten epizod. Sensu wprowadzenia postaci Oskara nie zrozumiem nigdy, być może po części dlatego, że – delikatnie rzecz ujmując – nie jestem fanem “talentu” Stankiewicza. Wszystko, co go dotyczy idzie zatem na minus. Największym negatywnym zakoczeniem jest scena łóżkowa Oskara i Marioli – coś okropnego, chyba największa żenada w historii Kiepskich. :lol: Powrót Kopernika od samego początku nie zapowiadał niczego dobrego, a realizacja owego comebacku przebiegła w sposób tak nieudolny i nieśmieszny, że szkoda tę farsę komentować. Dodatkowymi mankamentami są słaby program w TV, niewielki udział głównych bohaterów, czy Janusz, który niby jest, a jakby go nie było.

Jedynym śmiesznym elementem odcinka była według mnie reakcja wkurw*onego Ferdka na widok Kopernika ucharakteryzowanego na Jokera, czyli “Z cyrku żeś pan uciekł?”. Poza tym niestety absolutne zero. Byłbym w stanie przymknąć oko i dać jeden punkcik, ale za scenę w sypialni Oskara i Marioli jestem zmuszony wystawić sprawiedliwą ocenę.

0/10

Swoją drogą nigdy nie spodziewałem się, że to powiem, ale niesamowicie brakuje mi starych-nowych odcinków z przedziałów 17-18, czy 21-24, kiedy miało to jeszcze wszystko ręce i nogi. Nie wspomnę o początkowych sezonach Yoki, czy odcinkach Okiła 150+, bo to jak niebo i ziemia. Szkoda, że kultowy serial na przestrzeni lat stał się aż tak nieudolną karykaturą samego siebie.

~Ferdas Kiepski

Odcinek idiotyczny jak nie wiem aczkolwiek… nie był zły.
Najbardziej mnie gryzł sam fakt że jako parodia to słabe to, niby batman, ale geneza spider-mana a zachowanie supermana. :lol: No i trochę nielogiczności poza tym, o czym napomniał Bździuch (jak on tych sąsiadów tam dostał, ten Joker, do tego mieszkania) ale poza tym to całkiem zabawny odcinek sam w sobie.
Dużo mocnych tekstów (”Użarł mnie sukinkot” ”Paździoch?” :lol: mam tę moc Kopernika, ”atak na nietoperze to lewacka propaganda”, ”Niech się pan uspokoi, ja ciasto przyniosę” ”A będzie serniczek czy makowiec?” :lol: ) czy całe dialogi jak rozmowa o Węglarczykowiej, rzadko w ostatnich sezonach są odcinki które autentycznie potem mam ochotę cytować, ten się pod tym względem wybija. No i genialny humor sytuacyjny, cała ta akcja ze studzienką – miodzio absurd i jeszcze gra tego gościa przepiękna :lol: . Końcówka naciągana aczkolwiek zabawna cała ta nieudolność, ta walka Batmana i Jokera. :lol: Z minusów scena łóżkowa u ciposkarcipupcińskich, poza tym że nawet śmiesznie wyglądał w tej źle założonej masce. :-P
5,5/10

~boczek22

Plusy:
-Ferdek narzekający na komary
-scena w parku z Boczkiem
-reportaż w tv
-opowieść Paździochowej
-antidotum Ferdka

Minusy:
-scena w kuchni
-scena na złomowisku
-Oskar jako Batman
-występ Kopernika

Moja ocena 4/10

~Crockett

Bardzo pożyteczne stworzenie, bo komary zżerają, jeszcze butelkę człowiekowi przyniosą, a to wszystko, co o nietoperzach mówią, panie Ferdku, to jest lewacka propaganda!

~Stasiek

Jestem zwycięzcą! Mam tę moc!

~Kopernik

Jedna baba we pociągu gadała, że takie antidotum to dobre jest na tego stresa pourazowego.

~Boczek o wódce