Bazar Paździocha

Bazar2

Chyba każdy kto śledzi serial “Świat według Kiepskich” wie gdzie pracuje Marian Paździoch. Oczywiście na bazarze. To właśnie za sprawą jego miejsca pracy Ferdynand Kiepski nazywa swojego sąsiada mendą bazarową. Paździoch handluje tam tekstyliami, w które zaopatruje się niejeden mieszkaniec kamienicy przy ul. Ćwiartki.
O miejscu pracy Mariana Paździocha nie wiemy bardzo dużo, jednak trochę informacji w serialu zostało podanych.

Pierwszą z nich jest lokalizacja bazaru. W odcinku “Hiperferdex” dowiadujemy się, że miejsce pracy Paździocha znajduje się w Al. Solidarności. Z kolei w odcinku “Bazar” Helena mówi Ferdkowi, że stoisko jej męża jest przy ul. Żabia Wola 12.

Jednoznaczne jest natomiast to czym handluje sąsiad Kiepskich. Gacie, skarpety, biustonosze – to jest żywioł Paździocha i – jak można się przekonać w odcinkach takich jak “Dom kultury” czy “Nocne brąchanie” – jest ekspertem, jeśli chodzi o znajomość tychże wyrobów.

Bazar tworzą przede wszystkim ludzie. Targowiska są pełne sprzedawców, którzy oferują przeróżne produkty. I tak w jednym z odcinków poznajemy kolegów Paździocha z bazaru. Są to m.in. Rysio – król podrobów, Mustafa – sprzedawca dywanów, Natasza – handlarka zajmująca się sprzedażą adidasów  czy Tamara oferująca 101 drobiazgów. Ale z czasem na bazarze zaczęło pojawiać się coraz więcej Chińczyków.

Bazar3

W odcinku “Ciucholand” Paździoch za sprawą konkurencji ze Wschodu musi zmienić swój asortyment i handlować zachodnią odzieżą używaną. Z kolei w odcinku “Bazar” dowiadujemy się, że słynna menda bazarowa musi walczyć o przetrwane, gdyż na bazarze jest już bardzo dużo Chińczyków, którzy chcą go wygryźć. Jednak przebiegłość Mariana wygrywa i cały czas ma się dobrze ze swoimi bazarowymi interesami.

A czy Ty chciałbyś się potargować z Marianem Paździochem jeśli znalazłbyś się na wrocławskim bazarze i spotkał go przy jego stanowisku z tekstyliami? 🙂